Vergi rekortmenleri ödüllendirildi

Her yıl geleneksel olarak, 24 Şubat-2 Mart tarihleri arasında kutlanan Vergi Haftası dolayısıyla, Şırnak'ta gelir ve kurumlar vergisinde dereceye girenler düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Vergi rekortmenleri ödüllendirildi

Her yıl geleneksel olarak, 24 Şubat-2 Mart tarihleri arasında kutlanan Vergi Haftası dolayısıyla, Şırnak'ta gelir ve kurumlar vergisinde dereceye girenler düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Şırnak Defterdarlığı tarafından Şehri Nuh Otel'de düzenlenen ödül törenine, Vali Hasan İpek, Cumhuriyet Başsavcısı Mesut Arkuntaş, Rektör Prof. Dr. Ali Akmaz, Vali Yardımcılarımız Deniz Zeyrek ve Mustafa Akgül, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, Defterdar İbrahim Kuloğlu, TSO Başkanı Osman Geliş, kurum ve kuruluş müdürleri ile iş adamları ve Defterdarlık çalışanları katıldı.

Ödül töreninde konuşan Vali Hasan İpek, "Defterdarımız bütçe ile ilgili genel rakamları verdi. Şırnak’a gelen paralar bununla sınırlı değil. Karayolları ile ilgili yapılan yatırımlar, belediyelerimize merkezi hükümetten gönderilen paralar, DSİ paraları, üniversitemiz için yapılan yatırımlar ve birçok yatırım bunların içerisinde değil. Devlet olmanın gereği nedir, eğer sosyal devletseniz ki, Türkiye Cumhuriyeti bir sosyal devlettir. İnsanlara sosyal, sağlık, eğitim, ulaşım, emniyet ve asayiş ile ilgili konuları o insanlara hizmet olarak sunabilmektir. Bu ödediğin vergi ile kıyaslanmayacak kadar, devlet olmanın gerekliliğidir. Biz de Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak, Şırnaklılar ne kadar vergi öderse ödesin biz bunları Türkiye Cumhuriyeti olarak yapmaktayız, yapmak istiyoruz ve yapıyoruz " dedi. Vali İpek, konuşmasının sonunda iş adamlarına ve Defterdarlık çalışanlarına teşekkür etti.

Verginin bir anayasa görevi olduğunu hatırlatan İl Defterdarı İbrahim Kuloğlu ise "Ödenen vergiler sayesinde Türkiye Cumhuriyeti her ayın başında memurunun, her ayın sonunda işçisinin maaşını aksatmadan verebiliyor. Vergi ekonominin can ve kan suyudur. Ben vergi veren tüm mükelleflerimize teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Defterdar İbrahim Kuloğlu Vali Hasan İpek'e, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın Vergi Haftası nedeniyle göndermiş olduğu plaketi sundu. Daha sonra gelir ve kurumlar vergisi rekortmenlerine plaketleri verildi. Vali Hasan İpek, kurumlar vergisi 1.'si Yüksel Dış Ticaret temsilcisi Yükel Bilen'e plaketini verdi ve tebrik etti. Gelir vergisi 1.'si Fahrettin Aşkın plaketini Cumhuriyet Başsavcısı Mesut Arkuntaş'ın elinden aldı. Kurumlar vergisi 2.'si Dicle Gıda temsilcisi Hamit Yıldız Gürer'e plaketini Rektör Prof. Dr. Ali Akmaz, gelir vergisi 2.'si Mehmet Nuri Özgün'e ödülünü Vali Yardımcısı Deniz Zeyrek, kurumlar vergisi 3.'sü Silopi Elektrik temsilcisi Serdar Tarhan'a plaketini İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu takdim etti.

İsminin açıklanmasını istemeyen gelir vergisi 3.'sünün plaketi, TSO Başkanı Osman Geliş tarafından Defterdar İbrahim Kuloğlu'na verildi. Vali Hasan İpek de başarılı çalışmalarından dolayı Defterdarlık müdür ve çalışanlarını teşekkür belgesi ile ödüllendirdi. CİHAN

Vergi rekortmenleri ödüllendirildi

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×