Vergi rekortmenleri ödüllendirildi

Sivas’ta 25. Vergi Haftası nedeniyle 2013 yılının gelir vergisi ve kurumlar vergisi rekortmenleri için ödül töreni düzenlendi.

Vergi rekortmenleri ödüllendirildi

Sivas’ta 25. Vergi Haftası nedeniyle 2013 yılının gelir vergisi ve kurumlar vergisi rekortmenleri için ödül töreni düzenlendi. Sadece ilk 3'e girenlerin açıklandığı ve ödüllendirildiği törende, gelir vergisinde inşaat projeleri için mühendislik işi yapan Mustafa Cesur ilk sırayı alırken, kurumlar vergisinde ise Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş birinci oldu.

Defterdarlık tarafından bir otelde düzenlenen törende, ilk 3’e giren kişiler ve kurumlar ödüllendirildi. Defterdar Mehmet Yazar, yaptığı konuşmada, verginin vatandaşlık görevlerinin başında geldiğini belirterek, devletin ekonomik faaliyetleri için en önemli müdahale aracı olduğunu anlattı. Sivas genelinde 15 bin 527 gerçek ve 6 bin 406 basit usulde vergilendirmeye tabi gelir vergisi mükellefi ile 2 bin 701 kurumlar vergisi mükellefi bulunduğunu açıklayan Yazar, 2013 takvim yılında vergilerin toplanma oranının yüzde 57.6 olarak gerçekleştiğini dile getirdi.

Vali Vekili Ömer Kalaylı ise konuşmasında, devletin asli görevlerini yerine getirebilmesi için vatandaşlardan ödeme güçlerine göre vergi ve benzeri gelirler talep etmek zorunda olduğuna işaret ederek, “Tabi ki yine toplanan bu vergi ve diğer gelirler, merkezden öncelik ve aciliyet durumuna göre illere yeniden dağıtılmaktadır. Sonuçta devlet topladığı vergileri vatandaşlarının kullanımına hizmet ve yatırım olarak sunacaktır. Devletimizin şefkatli eli herkesin üzerinde olmak durumundadır.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, ilk üçe giren gelir ve kurumlar vergisi mükelleflerine plaket ve onur belgesi takdim edildi. Gelir vergisinde inşaat projeleri için mühendislik işi yapan Mustafa Cesur ilk sırayı alırken, müteahhit Çetin Okul 2. ve avukat Ramazan Uzun ise 3. sırada yer aldı. Kurumlar vergisinde ise Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş birinci oldu. FİMAR Mermer 2. olurken, ESTAŞ Eksantrik A.Ş ise 3. sırada yer aldı.
Törene, Belediye Başkan Vekili Orhan Demirok, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Aydın ile çok sayıda davetli katıldı. CİHAN

Vergi rekortmenleri ödüllendirildi

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×