Vergi Dairesi Başkanı Poyraz: MTV ödemelerinde artış bekliyoruz

Erzurum Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, mükelleflerin 31 Temmuz 2014 tarihine kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ikinci taksitini ödemeleri çağrısında bulundu.

Vergi Dairesi Başkanı Poyraz: MTV ödemelerinde artış bekliyoruz
25 Ocak 2014 Cumartesi 15:08

Erzurum Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, mükelleflerin 31 Temmuz 2014 tarihine kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ikinci taksitini ödemeleri çağrısında bulundu. MTV ikinci taksit ödemelerinde tahsilât miktarında çok ciddi bir artış beklediklerini anlatan Poyraz, ilk taksitlerini ödememiş olan mükelleflerin, 2. taksitle birlikte ödeme yapacak olmalarının, tahsilâtta artışa neden olacağını ifade etti.

Poyraz, mükelleflerin ödemelerini son günlere bırakmamaları tavsiyesinde bulunarak, kurumda yoğunluk yaşanmaması ve vatandaşların güç durumda kalmaması için zamanından önce vergi dairelerine başvurulmasını istedi. Yunus Poyraz, “Motorlu Taşıtlar Vergisinin ilk taksiti 31 Ocak tarihi mesai bitimine kadar devam ediyor. Erzurum’da yüz bin araç bulunuyor. Şuana kadar 23 milyon TL MTV vergisi ödemesi yapıldı. MTV vergisinin 2. taksiti ise 31 Temmuz tarihinde yapılacak. Toplamda MTV vergisi 46 milyon TL bulacak. 31 Temmuz 2014 tarihine kadar Motorlu Taşıtlar Vergisi ikinci taksitini ödemeleri istiyoruz. Biz bu anlamda gerekli tüm tedbirleri aldığımız gibi, aynı hassasiyetin vatandaşlarımız tarafından da gösterilmesini arzu ediyoruz. Çünkü zamanında yaptırılmayan işlemler, sonraki süreçte hem vatandaşı, hem de personeli mağdur edebiliyor. Hem zamanı, hem de işgücünü verimli kullanabilme adına, bu fırsatın değerlendirilmesini istiyoruz.” dedi.

Taksit ödeyecek olan mükelleflere, internetten ödeme yapma imkanı da sunduklarına dikkati çeken Erzurum Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz şunları kaydetti: “Kredi kartı ile Maliye Bakanlığı Gelir Dairesi Başkanlığı’nın internet sayfasında (www.gib.gov.tr) yer alan İnternet Vergi Dairesi/Sık Kullanılanlar/Motorlu Taşıtlar Sorgulaması yönergelerine girilerek ödeme yapılabilir. Ayrıca anlaşmalı bankalara doğrudan başvurarak veya internet bankacılığını kullanarak yine ödeme yapılabilir. Mükelleflerimiz, bunun yanı sıra MTV yönünden mükellefiyet kaydının bulunduğu Vergi Dairesi Müdürlüğü’ne başvurarak, Gelir İdaresi Başkanlığı internet sayfasından, ayrıca, kredi kartı ile geçmiş yıllar da dahil olmak üzere trafik para cezasını da ödeyebilirler.” CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×