Veliler, okulları için kermes düzenledi

Yüreğir Efes İlköğretim Okulu’nda veliler tarafından kermes düzenlendi. Etkinlikte, Halk Eğitim Merkezi’nin okulda açtığı kursa katılan veliler ile anasınıfı öğrencilerinin bir yıl boyunca yaptığı eserlerin görücüye çıktığı...

Veliler, okulları için kermes düzenledi
07 Mayıs 2014 Çarşamba 14:58

Yüreğir Efes İlköğretim Okulu’nda veliler tarafından kermes düzenlendi. Etkinlikte, Halk Eğitim Merkezi’nin okulda açtığı kursa katılan veliler ile anasınıfı öğrencilerinin bir yıl boyunca yaptığı eserlerin görücüye çıktığı sergi de büyük beğeni topladı.

Velilerin evlerinde yaptıkları pasta, börek, dolma, yaprak sarması, lahmacun başta olmak üzere okul bahçesine kurdukları sacda pişirdikleri sıkmalar, yine veliler ve Yenidoğan Mahallesi sakinlerince kısa sürede tüketildi.

Yüreğir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bayram Yörük, Tuğrulbey Ortaokulu Müdürü Hüseyin Bolkan ve Semerkant İlköğretim Okulu Müdürü Mahmut Akyüz’ün de katılarak destek verdiği kermes ve serginin her yıl yapıldığını söyleyen Efes İlköğretim Okulu Müdürü Erol Kararmaz ise sergi ve kermes için açılan stantları tek tek gezerek emeği geçen velilere teşekkür etti.

Şarkılar eşliğinde okul bahçesinde oyunlar oynayan öğrenciler ise gönüllerince eğlendiler. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×