Veliler, çocuklarının yeteneklerini seyrederken eğlendi

Kayseri Özel Yılmaz Akansu Koleji'nin düzenlediği 'Kültür Sanat Gecesi' yoğun bir katılımla yapıldı.

Veliler, çocuklarının yeteneklerini seyrederken eğlendi
20 Ocak 2014 Pazartesi 12:28

Kayseri Özel Yılmaz Akansu Koleji'nin düzenlediği 'Kültür Sanat Gecesi' yoğun bir katılımla yapıldı. Programa okul velilerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Veliler, çocuklarının yeteneklerini hem seyretti hem eğlendi.

Akansu Koleji Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan Akansu Koleji Müdürü Erdal Öğülmüş, “Her öğrencimiz bir cevherdir. Felsefesi ile öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetmek ve ortaya çıkarmak için yetenek temelli eğitim çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. Böylelikle öğrencilerimizin eğilim ve yeteneklerine göre onlara rehberlik ederken, evlatlarımızı geleceğe en güzel şekilde hazırlamanın gayreti içindeyiz. Okulumuzun 17 yıllık eğitim-öğretim tarihinde; bilim, sanat, spor alanında mutluluk verici başarılar elde etmesi, ulusal alandan uluslararası arenaya kadar olimpiyat, SBS, dil, resim, spor gibi alanlarda kazanılan yüzlerce derece, madalya, başarı belgesi ve finalist olma başarısı da bunun en belirgin göstergesidir. Hepimiz biliyoruz ki iyi bir eğitim, evlatlarımıza verebileceğimiz en mükemmel hediyedir.” dedi.

Erdal Öğülmüş, sosyal birey yetiştirmeyi amaçladıklarını ifade ederek, “Evlatlarımızın akademik başarıları ve iyi bir insan olarak yetişmesi yanında en temel amaçlarımızdan biri de sosyal bireyler olmasıdır. ‘Yetenek Temelli Eğitim ve Sosyal Okul’ felsefesi ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gerçekleştirilen sanat gecesi de bunun bir göstergesidir. Gecede emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize ve desteklerini esirgemeyen velilerimize teşekkür ederim.’’ diye konuştu.

Okulun çocuk koro grubu da söylediği şarkılarla büyük alkış alırken, 2 ve 3’üncü sınıflardan oluşan okulun minik keman ekibinin ortaya koyduğu canlı performans ile 4, 5, 6’ncı sınıflardan oluşan okul keman grubu izleyicilerden tam not aldı. Öğrencilerin okuduğu şiir, ilkokul sınıflarından oluşan okul tasavvuf korosu ve semazenlerin sema gösterisi ise programa renk kattı. Ortaokul öğrencilerinin oluşturduğu okul gitar ekibinin gösterileriyle ve bağlama ekibinin şarkıları büyük beğeni aldı.

Öğrencilerin yaptıkları Bayrak Ront’u ise büyük alkış aldı. Dereceye giren başarılı öğrencilere yapılan hediye töreni ile sona eren programa katılan okul velileri, Akansu Koleji’nin etkinlikleri ve başarı tablosunun, çocuklarını emanet etmelerindeki haklılıklarını ortaya koyduğunu dile getirdi.


CİHAN

Veliler, çocuklarının yeteneklerini seyrederken eğlendi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×