Veli şikayet edince toplatılan tabletler yeniden öğrencilere dağıtıldı

Elazığ’da 9. sınıf öğrencilerinden toplatılan tablet bilgisayarlar, öğrenci velisinin Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikâyeti sonrasında öğrencilere geri verildi. Elazığ Balakgazi Anadolu Lisesi’nde Fatih Projesi kapsamında dağıtılan...

Veli şikayet edince toplatılan tabletler yeniden öğrencilere dağıtıldı
07 Mayıs 2014 Çarşamba 18:28

Elazığ’da 9. sınıf öğrencilerinden toplatılan tablet bilgisayarlar, öğrenci velisinin Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikâyeti sonrasında öğrencilere geri verildi.

Elazığ Balakgazi Anadolu Lisesi’nde Fatih Projesi kapsamında dağıtılan tablet bilgisayarlar, okul yönetimi tarafından sadece devamsızlığı olduğu için sınıf tekrarı yapması muhtemel öğrencilerden toplatılması gerekirken tüm öğrencilerden toplatıldığı iddia edilmişti.

Elazığ Valiliği'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Balakgazi Anadolu Lisesi'nde 28 Mart 2014 tarihinde 9'uncu sınıf öğrencilerine dağıtılmış olan tablet bilgisayarların, okul müdürlüğü tarafından tekrar toplatılmış olduğu iddiası ile ilgili 30 Nisan 2014 tarihli öğrenci velisi şikayetinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ulaşması üzerine, tabletlerin dağıtımı öğrencilere yapılmış olup, konu ile ilgili olarak valiliğimizce başlatılmış olan inceleme ve soruşturma devam etmektedir. Soruşturma sonucu, en kısa sürede kamuoyuyla paylaşılacaktır." ifadeleri kullanıldı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×