Vefat eden Prof. Dr. Salih Akdemir’e üniversitesinden son görev

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Salih Akdemir(64), geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti. Prof. Dr. Akdemir için yakınları, mesai arkadaşları ve öğrencileri Ankara Üniversitesi İlahiyat...

Vefat eden Prof. Dr. Salih Akdemir’e üniversitesinden son görev
02 Ağustos 2014 Cumartesi 14:18

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Salih Akdemir(64), geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti. Prof. Dr. Akdemir için yakınları, mesai arkadaşları ve öğrencileri Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tören düzenledi.

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı Başkanlığı görevinde bulunan Akdemir, Arapça, Akkadça, İbranice, Aramice, Latince, Klasik Yunanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Portekizce, İngilizce, Almanca, Boşnakça bilen 30 dille ilgilenen Salih Akdemir'in en önemli araştırma alanlarından biri 'Vahye Dayalı Dinlerin Aşkın Birliği' eseri oldu.

Tefsir üzerine yaptığı araştırmalarla tanınan Prof. Dr. Akdemir, önceki akşam geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti. Akdemir’in cenazesi uzun yıllardır görev yaptığı Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne getirildi. Aile yakınları, mesai arkadaşları ve öğrencilerinin katıldığı törende Akdemir için cenaze namazı kılındı. Okunan dualar sırasında ailesi ve yakınları gözyaşlarını tutamadı.

Törende konuşan Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş de, ilahiyat konusunda bir merkez kurarak ismini YÖK’e gönderdiklerini ve kendisinin de o merkezde müdür olarak görmek istemesine rağmen ömrünün buna yetmediğini söyledi.

Düzenlenen törenin ardından Prof. Dr. Akdemir’in cenazesi memleketi olan Bursa’ya gönderildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×