'Vefa, sevgi ve hoşgörü' gecesi katılımcıları duygulandırdı

Eskişehir'de 'Vefa, Sevgi, Hoşgörü, Çanakkale geçilmez' konulu programda duygulu anlar yaşandı, gecede bazı katılımcılar gözyaşlarını tutamadı.

'Vefa, sevgi ve hoşgörü' gecesi katılımcıları duygulandırdı
22 Mart 2014 Cumartesi 12:28

Eskişehir'de 'Vefa, Sevgi, Hoşgörü, Çanakkale geçilmez' konulu programda duygulu anlar yaşandı, gecede bazı katılımcılar gözyaşlarını tutamadı. Sanatçı Gökmen'in 'Çanakkale içinde vurdular beni' türküsünü Türkçe ve Kürtçe olarak okuması, şair ve program yapımcısı Ahmet Bozkuş'un "Sakarya Şiiri" katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı.

Eskişehir Özel Samanyolu Eğitim Kurumları tarafından, "Sevgi, Hoşgörü, Vefa ve Çanakkale geçilmez" programı düzenlendi. 2 bin kişinin katıldığı programda bir konuşma yapan Araştırmacı-Tarihçi Murat İşer, Çanakkale Savaşı denince akla sevgi, hoşgörü, vefa, vatan ve millet sevgisinin en güzel örneğinin geldiğini söyledi. Bu varoluş destanının dünya milletlerince örnek alındığını aktaran İşer, Çanakkale Savaşı ile Türkiye milletinin dünya tarihinde bir varoluş destanı yazdığını kaydetti.

"HOCAEFENDİ YANLIŞ YOLDAYKEN ELİMDEN TUTTU, SAZIM, SÖZÜMLE GÜZEL YOLA YÖNLENDİRDİ"

Programda söz alan sanatçı Gökmen, gençlere verilen eğitim, onlara verilen değer ve sahip çıkmanın önemini anlattı. Kendisine öğrencilik yıllarında yanlış yoldayken Fethullah Gülen Hocaefendi'nin sahip çıktığını katılımcılarla paylaşan Gökmen, o gün yaşadıklarını şöyle dile getirdi. Ben öğrenciyken yanlış yoldaydım. Yanlış yolda giderken Hocaefendi çıktı karşıma. Beni yanlış yoldan sazımla, sözümle, kişiliğimle bu güzel yola çevirdi. Ben bu güzel yolu, bu güzel hayatı Hocaefendi vesilesiyle, yönlendirmesiyle buldum. Hocaefendi, benim yanlış yoldan dönmeme vesile oldu. Çok şükür bugünleri gördüm. Allah Hocaefendi'den ve eğitime gönül veren, destek verenlerden razı olsun. Allah Hocaefendi'ye uzun ömür versin. Beni öğrenciyken yanlış yoldan doğru yola gitmeme vesile olan Hocaefendi'ye şükran, minnet borçluyum."

"KİM GÖNÜL KIRARSA TÜRKÜSÜNÜ TEECCÜT NAMAZI SONRASI YAZDIM"

Programda sanatçı Gökmen'in 'hoşgörü ve sevgiyi' anlatan 'Kim gönül kırarsa" isimli türküsünün hikayesini katılımcılarla paylaştı.' Kim gönül kırarsa' türküsünü bir gece teheccüd namazı sonrası yazdığını anlatan Gökmen, " Bir gece saat 03:00'de kalktım. Teheccüd namazı kıldım. Sonra duygulandım, aldım sazı elime içimin, gönlümün sessizliğini döktüm sazıma. İşte o gece bu ' kim gönül kırarsa' parçası çıktı." diye konuştu.

Tören sonunda, Özel Samanyolu Eğitim Kurumları tarafından programa katkı sunan, destek veren işadamlarına teşekkür plaketi verildi. Eski Vali Kadir Çalışıcı'da Gökmen ve Bozkuş'a birer plaket verdi.
CİHAN

'Vefa, sevgi ve hoşgörü' gecesi katılımcıları duygulandırdı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×