Van'a gelen hasta ve refakatçiler ücretsiz misafirhanede kalacak

Van Valisi Aydın Nezih Doğan, Van'a çevre il ve ilçelerden gelen hastaların ve hasta refakatçilerinin ücretsiz kalabileceği refakatçi misafirhanesini ziyaret etti.

Van'a gelen hasta ve refakatçiler ücretsiz misafirhanede kalacak
24 Ocak 2014 Cuma 17:13

Van Valisi Aydın Nezih Doğan, Van'a çevre il ve ilçelerden gelen hastaların ve hasta refakatçilerinin ücretsiz kalabileceği refakatçi misafirhanesini ziyaret etti. Merkezden çok memnun kaldığını belirten Doğan, misafirhanede Van, Bitlis, Hakkari, Muş’tan gelen hasta ve refakatçilerinin kaldığını söyledi.

Van’da Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü projesi olup SODES tarafından desteklenen refakatçi misafirhanesi ihtiyaç sahibi insanlara ücretsiz bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor. Misafirhanede Van, Bitlis, Hakkari, Muş, Ağrı illerinden gelen misafirler kalabiliyor. 50 kişilik olan misafirhanede kalanlara sabah kahvaltısı ve akşam yemeği veriliyor. Misafirhaneyi ziyaret eden Van Valisi Aydın Nezih Doğan ve eşi Hatice Doğan orada kalan hasta ve refakatçileriyle bir süre sohbet etti.

Misafirhane’de çevre il ve ilçelerden hasta ve refakatçilerin kaldığını dile getiren Doğan, "Türkiye’de son dönemde hastanelere gelen refakatçi durumundaki vatandaşlarımızın ihtiyacını gideren ve önemli bir kamu hizmeti olduğu algısı yerleşti. Van’da da bunun başarılı bir örneğini görüyoruz. Kiralanmış bir bina insanların kahvaltıları akşam yemekleri de veriliyor. Onlara sıcak yüz ve barınma imkanı sunulduğu bir ortam var burada. Burada kalanlar birbiriyle tanışmış oldular. Şemdinli’den, Çukurca’dan Hakkari’den, Patnos’dan Bitlis’ten ve çevre illerden kardeşlerimiz kalıyor." ifadelerini kullandı.
CİHAN

Van'a gelen hasta ve refakatçiler ücretsiz misafirhanede kalacak


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×