Valilikten bayram için genelge

Kayseri Valiliği, Ramazan Bayramı’nın huzur ve güven içinde geçmesi için bazı tedbirler aldı. Vali Orhan Düzgün, il genelinde vatandaşların Ramazan Bayramı'nı huzurlu, güvenli ve sağlıklı bir şekilde geçirebilmeleri için kaymakamlıklar,...

Valilikten bayram için genelge
23 Temmuz 2014 Çarşamba 18:13

Kayseri Valiliği, Ramazan Bayramı’nın huzur ve güven içinde geçmesi için bazı tedbirler aldı. Vali Orhan Düzgün, il genelinde vatandaşların Ramazan Bayramı'nı huzurlu, güvenli ve sağlıklı bir şekilde geçirebilmeleri için kaymakamlıklar, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ile ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına bir genelge gönderdi.

Vali Düzgün, genelge ile Kayseri ili mülki hudutları dâhilinde bayramın huzur ve güven içerisinde tamamlanmasına esas olmak üzere emniyet, asayiş, trafik tedbirlerinin alınmasını istedi. Vali Düzgün, "Kayseri ilinde Ramazan Bayramı'nın huzur ve güven içerisinde idrak edilmesine esas olmak üzere belirlenen tertip ve tedbirlerin uygulanmasında herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini, başta birimlerin üst yöneticileri olmak üzere her kademedeki personelin görevlerini üstün hizmet ve sorumluluk anlayışı içerisinde yerine getirmelerini ve uygulamanın birim üst yöneticileri tarafından da bizzat takibini rica ederim." ifadelerini kullandığı genelgede uygulamaya konulmasını istediği tedbirleri sıraladı.

Alınan tedbirler şöyle: "İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü 25 Temmuz 2014 Cuma gününden itibaren sorumluluk bölgeleri itibariyle, huzur planlarını uygulamaya koyacaklar ve emniyet-asayiş tertip ve tedbirlerini 31 Temmuz 2014 Perşembe gününe kadar aralıksız sürdüreceklerdir.

Havaalanı, gar ve terminallerde; yaya ve motorlu devriyeler ile şehir içi ve Devlet Karayolları üzerinde tertip edilecek trafik ve asayiş ekiplerinin sayıları artırılacak, vatandaşlarımızın huzurlu ve güvenli seyahatlerine hazır hale getirilecektir. Büyükşehir, ilçe ve belde belediye başkanlıkları, özellikle alışveriş yerleri ile eğlence yerlerini ve diğer umuma açık mahalleri mevzuatlarına uygun olarak ve tefrik edilecek zabıta ekipleri marifetiyle etkin bir şekilde denetleyeceklerdir.

Belediyeler; itfaiye, su ve kanalizasyon arıza ekiplerini bayram süresince göreve hazır hale getirecek, nöbetçi memurluklarını vatandaşlarımızın müracaatlarına açık tutacaklardır.

Toplu taşıma araçlarının seferlerinde sürekliliğin sağlanması amacıyla gerekli tedbirler önceden planlanacaktır. Sağlık, nöbetçi eczane ve haberleşme ile elektrik hizmetleri için gerekli hazırlıklar ilgili birimler sorumlularınca önceden planlanacak ve acil müdahaleler için yeterli ekip ve teçhizatları tüm bayram süresince hizmete hazır tutulacaktır.

Sosyal Hizmet Kurumlarının vatandaşlar tarafından ziyaretlerine esas olmak üzere gerekli tertip ve düzenlemeler Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce sağlanacaktır." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×