Vali Tekinarslan’ın 23 Nisan mesajı

Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Tekinarslan’ın 23 Nisan mesajı
22 Nisan 2014 Salı 18:48

Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Tekinarslan, millet iradesinin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılış yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük coşku ve gururla kutladıklarını belirtti.

23 Nisan’ın dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olduğunun altını çizen Vali Mehmet Tekinarslan, “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk gelecek nesillere karşı olan sevgi ve güveninin bir göstergesi olarak, onlara demokratik, laik ve çağdaş Cumhuriyete sahip çıkma görevini vermiştir." dedi.

Ağrı Valisi Tekinarslan mesajında şu ifadelere yer verdi: " 23 Nisan aynı zamanda milli birlik ve beraberliğin en güzel örneği olan Kurtuluş Savaşı sonrasında, millet iradesinin vücut bulduğu ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gündür. O gün millet egemenliğine dayanan bir demokrasi anlayışının temeli atılırken, bizleri geleceğe taşıyacak olan çocuklarımız unutulmamış, onlara karşı olan güvenin bir ifadesi olarak bu bayram armağan edilmiştir. 32 yıldan beridir evrensel bir bayram niteliğinde bütün dünya çocukları ile birlikte kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutlar, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı sevgiyle selamlıyorum.” CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×