Vali Oduncu, basın mensuplarıyla bir araya geldi

Osmaniye Valisi Mehmet Oduncu, devletin görevinin vatandaşa hizmet ederken önüne çıkacak sorunları çözmek olduğunu, kendilerinin de bu doğrultuda kurumlarla birlikte vatandaşa hizmet etmeyi hedeflediklerini söyledi.

Vali Oduncu, basın mensuplarıyla bir araya geldi
18 Ocak 2014 Cumartesi 15:03

Osmaniye Valisi Mehmet Oduncu, devletin görevinin vatandaşa hizmet ederken önüne çıkacak sorunları çözmek olduğunu, kendilerinin de bu doğrultuda kurumlarla birlikte vatandaşa hizmet etmeyi hedeflediklerini söyledi.

    Vali Odunucu, polis evinde düzenlenen basın toplantısında kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Medya mensuplarıyla zaman zaman bir araya gelerek, karşılıklı paylaşımlarda bulunulduğunu, uyarıcı ve yapıcı olumlu eleştirilerle kamu yönetiminin daha kaliteli yürütülmesini amaçladıklarını belirten Vali Oduncu, “Osmaniyemizde halkımızın gözü kulağı olan ve bizim kamu hizmetlerinin sunumundaki yaptığımız çalışmaları halkımıza ileten basın emekçisi olan arkadaşlarımızla bir araya gelelim, daha yakın sıcak bir ortamda beraber olalım ve hem de basın mensupları arkadaşlarımızın sorunları varsa bunları birinci ağızdan dinleyelim düşüncesiyle bir araya gelmeyi arzu ediyorduk.” dedi.

    Mehmet Oduncu, “Bizim halkımızdan kamuoyumuzdan medya mensubu arkadaşlarımızdan gizli hiç bir şeyimiz olmaz ve olamazda. Devletin gizli olarak belirlediği evraklar vardır onları kastetmiyorum ama yürütülen hizmetler bakımından medya mensubu arkadaşlarımıza gizli hiç bir şeyimiz olamaz. Bu toplantıların 3 ayda bir devam etmesini arzu ediyorum. Zaman zaman bir araya gelmek suretiyle Osmaniye'de neler yaptık neler yapamadık, nerelerde eksiğimiz var nerelerde aksaklıklar var bunları açık yüreklilikle samimiyetle sizlerle paylaşmak ve sizlerinde bu konudaki uyarıcı yapıcı olumlu eleştirilerinizi görüşlerinizi de alarak bu işi götürmek istiyoruz.” diye konuştu.

    Yönetimin yönetişim halini aldığını vurgulayan Vali Mehmet Oduncu, “Yani yönetenlerin ve yönetilenlerin beraber hareket edebileceği bir yönetim haline gelmiştir. Bu yönetişim olayını gerçekleştirme noktasında medya mensubu arkadaşlarımız bize önemli katkı sağlayacaklardır. Dolayısıyla sizlerle beraber Osmaniyemizin mevzularını doğru tespit edilmesi ve bunların takibi noktasında birlikte hareket etme noktasında zaman zaman bir araya gelmemizin önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Değişik vesilelerle geldiğim günden beri gösterdiğiniz yakın ilgi için teşekkür ediyorum.” dedi.

    Vali Oduncu, zaman zaman basın mensuplarıyla bir araya gelinerek belirlenen konularda o konu üzerinde değerlendirmeler yapılacağını, kamu oyundan beklentiler, yapılan hizmetler konusunda karşılıklı görüş alışverişlinde bulunulacağını söyledi.

    Oduncu sözlerini şöyle tamamladı: “Osmaniyemizin daha yaşanılabilir bir kent haline gelmesi açısından, daha hızlı tanıtılması bakımından insanlarımızın yaşadığı kentte daha mutlu yaşadıkları kenti seven insanlar olmasını sağlama noktasında biz üzerimize düşen konular neler, bunları yapabiliyor muyuz yapamıyor muyuz, eksik kaldığımız konular neler bütün bunları sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bizim burada bulunma gayemiz Osmaniye'de yaşayan saygıdeğer Osmaniyelilere en iyi şekilde hizmet etmek. Bu bilinçle hareket etme gayreti içerisindeyiz. Bizim birinci önceliğimiz Osmaniye'deki vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının süratle ve verimli bir şekilde karşılanmasıdır. Bu konuda hassasız.” CİHAN

Vali Oduncu, basın mensuplarıyla bir araya geldi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×