Vali Mutlu: 1 Mayıs'ın hoşgörü içerisinde kutlanmasını diliyorum

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Twitter üzerinden 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Mutlu, “1 Mayıs resmi tatil günü olarak emek ve dayanışma etkinlikleri ile kutlanıyor. Bugünün sevgi, hoşgörü ve güven...

Vali Mutlu: 1 Mayıs'ın hoşgörü içerisinde kutlanmasını diliyorum
01 Mayıs 2014 Perşembe 13:48

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Twitter üzerinden 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Mutlu, “1 Mayıs resmi tatil günü olarak emek ve dayanışma etkinlikleri ile kutlanıyor. Bugünün sevgi, hoşgörü ve güven içerisinde kutlanmasını diliyor, hepimizin Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum.” dedi.

Vali Hüseyin Avni Mutlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü dolayısıyla videolu mesaj yayınladı. Herkesin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutlayan Vali Mutlu, “Bugün gün ağarırken sokağı temizleyen Ahmet'in, köşe başında sıcak simit aldığımız Murat'ın, duraktan bindiğimiz otobüsün şoförü Halil'in, yolu açmak için saatlerce trafikte bekleyen trafik polisi Ayhan'ın, okuduğumuz gazetenin muhabiri Özlem'in, her eve dönüşte bizi sevgiyle karşılayan eşimizin, Zonguldak'ta yerin yüzlerce metre altından kömür çıkaran Haydar'ın, buz gibi soğukta eli nasır tutmuş inşaat işçisi Bekir'in, Giresun fındık toplayan Zeynep'in bayramı. Bugün tek bir zümrenin, tek bir grubun değil tüm işçinin, emekçilerin bayramı.” ifadelerini kullandı.

Emek ve Dayanışma gününün Türkiye’de ilk kez 1923 yılında kutlandığını hatırlatan Mutlu, şöyle devam etti: “Artık 1 Mayıs resmi tatil günü olarak emek ve dayanışma etkinlikleri ile kutlanıyor. Bugünün sevgi ve hoşgörüyle güven içerisinde kutlanmasını diliyor, hepimizin Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum.”

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×