Vali Kolat, Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü’nü ziyaret etti

Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Vali Kolat'ı, Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Nazım Ulu karşıladı.

Vali Kolat, Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü’nü ziyaret etti
20 Ocak 2014 Pazartesi 19:18

Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Vali Kolat'ı, Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Nazım Ulu karşıladı. Ulu, İŞKUR’un 2013 yılında yaptığı çalışmalar hakkında Vali Ali Kolat’a bilgi verdi.

İŞKUR İl Müdürü Nazım Ulu, 2013 yılında son derece başarılı çalışmalar gerçekleştirildiğini belirterek, 4 bin 949 kişinin bir işe yerleştirildiğini açıkladı. Ulu, bin 800 adet iş yerinin ziyaret edilerek bilgilendirildiğini, 150 adet girişimcilik eğitimi için kurs açıldığını ve 2013 yılı sonu itibariyle İŞKUR tarafından 9 milyon 294 bin 589 TL tutarında kurum tarafından harcama gerçekleştirildiğini ve bundan 3161 kişinin yararlandığını açıkladı.

Vali Ali Kolat da uzmanların kapı kapı dolaşıp iş beğenmeyenlere konuyu anlatmasını, işin niçin beğenilmediğinin öğrenilmesini istedi. Vali Kolat, şöyle dedi: "Köylerde çalışan insanları bulmak çok zorlaştı. Herkes memur olmak ve masa başı işinde çalışmak istiyor. Keskin OSB'de iş yerleri kısa sürede faaliyete geçecek. Çağrı merkezi hizmete girdi. Bu yıl içerisinde özel sektöre ait birçok tesis hizmete açılacak. Yeni istihdam alanları oluşacaktır. Kırıkkale, bu yönde başarılı.” dedi.
CİHAN

Vali Kolat, Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğü’nü ziyaret etti


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×