Vali Kıraç: Uyuşturucu sosyal bir yara olarak karşımızda

Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, uyuşturucu, alkol ve sigara kullanımının sosyal bir yara olarak karşımızda durduğunu söyledi.

Vali Kıraç: Uyuşturucu sosyal bir yara olarak karşımızda
05 Mart 2014 Çarşamba 17:38

Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, uyuşturucu, alkol ve sigara kullanımının sosyal bir yara olarak karşımızda durduğunu söyledi. Vali Kıraç, “Madde bağımlılığı ile mücadelede ülkemizde sağlanan başarının yanında uyuşturucu, alkol ve sigaraya kolayca ulaşılabilmesi nedeniyle bağımlılık yaşının gün geçtikçe düştüğünü de ortaya koymaktadır. Çocuklar ve gençler bizim geleceğimizdir ve onların gelişimini etkileyen her olumsuzluğun bizim geleceğimizi de olumsuz etkileyeceği bir gerçektir.” dedi.

Vali Kıraç, Yeşilay Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada sigara, alkol ve uyuşturucu kullanan kişinin başta kendisine, ailesine ve çevresine zarar verdiğini belirterek, “Bu konuda hepimize düşen görevlerden biri de şehrimizde, toplumsal bilinç düzeyinin artırılmasına yönelik, gelecek nesillerin sağlıklı ve zinde bireyler olarak yetiştirilmesi, sosyal ve ekonomik zararların en aza indirilmesi için bu zararlı alışkanlıkların insan hayatını ne kadar olumsuz etkilediğine yönelik olarak toplumumuzda da bir bilinç ve farkındalık oluşturmalıyız. Bunun en birinci ve en önemli ayağı da eğitimdir. Önce çocuklarımızdan başlayarak, gençlere ve toplumun tüm kesimlerine, bu zararlı alışkanlıkları anlatmak hepimizin ortak sorumluğudur.” ifadelerini kullandı.

Sigara, alkollü içki ve her türlü bağımlılık yapan uyuşturucu maddelerin insan sağlığına, ekonomiye, aile ve toplum huzuruna verdiği zararlar bugün rakamlarla ifade edilenin ötesinde maddi değerlerle telafisi mümkün olmayacak kadar büyük olduğunun altını çizen Kıraç, “Diyarbakır’da emniyet ve jandarma güçlerimizin yaptığı başarılı çalışmalarla, insanlarımızın geleceğini karartan uyuşturucuya karşı da etkin bir mücadele verilmektedir.“ diye konuştu.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×