Vali Kıraç, hasta yakınlarıyla kahvaltıda bir araya geldi

Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Dicle Üniversite Hastanesi'nde tedavi gören hastaların yakınlarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Vali Kıraç, hasta yakınlarıyla kahvaltıda bir araya geldi
17 Ocak 2014 Cuma 16:58

Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Dicle Üniversite Hastanesi'nde tedavi gören hastaların yakınlarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Üniversite kampüsünde bulunan ve hasta yakınlarına otel hizmeti veren 'Şefkat Evi'ni ziyaret eden Vali Kıraç, 'şifa' dileklerinde bulundu.

Hasta yakınlarının konaklandığı ve SODES desteğiyle hayata geçen 110 yataklı Şefkat Evi'ni gezen Vali Kıraç, yetkililerden proje hakkında bilgi aldı. Projede emeği geçen herkese teşekkür eden Kıraç, Valilik olarak bu tür projelere çok önem verdiklerini ifade etti. Değişik projeler uygulayarak sorunların çözümü konusunda kararlı olduklarını kaydeden Kıraç, projelerin temel amacının devlet ile halkı kaynaştırmak olduğunu anlattı. Sorunları gidermek için sivil toplum kuruluşlarıyla çalışmalar yaptıklarını söyleyen Kıraç, 2008 ve 2013 yılları arasında 423 projeyi hayata geçirdiklerini belirtti. Kıraç, "2008 yılında 53, 2009'da 72 proje gerçekleştirdik. 2010 yılında 63 projeye destek verdik. 2011'de 68 proje, 2012 yılında 84 gerçekleştirdik. 2013'de 78 projeye 11 milyon TL destek verilmiştir." dedi.

Şefkat Evi projesinden çok memnun olduğunu vurgulayan Kıraç, "Hasta yakınlarına geçmiş olsun. İnşallah kısa sürede hastaların tedavilerini bitirerek sağlıklarına kavuşurlar. Bu tür projelere ilerleyen yıllarda devam etmekte fayda var. En çok ihtiyacı olan bir alan, çok iyi biliyoruz. Hastanenin bahçesinde banklarda geceyi geçiren birçok hasta yakını var." şeklinde konuştu. CİHAN

Vali Kıraç, hasta yakınlarıyla kahvaltıda bir araya geldi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×