Vali kan bağışı çağrısı yaptı

Kızılay Kan Bağış Merkezi tarafından oluşturulan stantta incelemelerde bulunan Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, kan bağışı çağrısında bulundu.

Vali kan bağışı çağrısı yaptı
22 Ocak 2014 Çarşamba 13:23

Kızılay Kan Bağış Merkezi tarafından oluşturulan stantta incelemelerde bulunan Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, kan bağışı çağrısında bulundu. Balkanlıoğlu, kan bağışında bulunmanın insanlar adına yapılabilecek en büyük ve faziletli yardımlardan olduğunu söyledi. Balkanlıoğlu, “Kızılay bizim kamuya yararlı ve hayat kurtaran kuruluşumuz. Dünyanın her yerinde, her türlü afette, felakette, Kızılay’ı görmek mümkündür. Kişiler ameliyat olduğunda ya da çeşitli kan hastalıkları yaşadıklarında kana ve kan ürünlerine ihtiyaç oluyor.” dedi.

İrfan Balkanlıoğlu, insanların ihtiyaç olduğunda kan arayışını çaresizliğini mesleği gereği çok gördüğünü belirterek, bu durumu gördükçe çokta üzüldüğünü anlattı. Balkanlıoğlu, “Askeri birliklerden kan bulmaya çalışırdık. Bu nedenle sağlıklı insanların kan vermesi ve kanın Kızılay tarafından muhafaza edildiğinde buna ihtiyaç duyan insanlara anında iletilmesi son derece önemli ve hayat kurtaran bir hadisedir.” diye konuştu.

Afyonkarahisar’da da dönem dönem bu tür kampanyaların gerçekleştirildiğini ifade eden Balkanlıoğlu, buna destek vermek ve öncüsü olmak istediğini kaydetti. Küçük bir rahatsızlığından dolayı kan veremediğini belirten Balkanlıoğlu, burada daha önce 2-3 sefer kan verdiğini anlattı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×