Vali İpek: 3 vatandaşımız örgüt tarafından kaçırıldı

Şırnak Valisi Hasan İpek, dün Şırnak’ın Güçlükonak ilçesinde biri geçici köy korucusu olmak üzere 3 kişinin terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırıldığını söyledi.

Vali İpek: 3 vatandaşımız örgüt tarafından kaçırıldı
08 Nisan 2014 Salı 18:48

Şırnak Valisi Hasan İpek, dün Şırnak’ın Güçlükonak ilçesinde biri geçici köy korucusu olmak üzere 3 kişinin terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırıldığını söyledi.

Şırnak’ın Güçlükonak ilçesine bağlı Çevrimli köyünde yaşayan Emin, Nimet ve Abdullatif Özbey, dün terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırıldı. Çevrimli köyü muhtarı İbrahim Özbey kaçırılan 3 kişinin yeğeni olduğunu ve yeğenlerinin terör örgütü PKK mensuplarınca kaçırıldığını söyledi. Şırnak Valisi Hasan İpek de sorulan soru üzerine olayın gerçek olduğunu ve kaçırılanların örgüt tarafından kaçırıldığını ifade etti.

Cizre Kaymakamlığı tarafından düzenlenen törene katılmak için Cizre’ye gelen Vali Hasan İpek, çıkışta gazetecilerin konuyla ilgili sorularını cevapladı. Örgüt tarafından yapılan kaçırılma olayının çözüm sürecini sabote etmeye yönelik olduğunu ifade eden Vali İpek, “Bu olaylar çözüm sürecine engel olanlardır ve hatta baltalayan şeylerdir. Biz nasıl (çözüm sürecine) saygı gösteriyorsak tarafların da saygı göstermesi lazım. Öyle bir şey var. 3 kişi kaçırıldı. Bir kişi köy korucusu 2 tanesi de Ilısu Barajı'nda çalışan insanlarımız olan 3 kişi terör örgütü tarafından kaçırıldığına dair elimizde bilgiler var. Ama inşallah can emniyetleriyle ilgili bir sıkıntı olmaz. Bu tür olayların işin doğrusu Şırnak’ta bitmesini istiyoruz. İnşallah Şırnaklılar da hep beraber mutlu yaşasın. Ben hep bunu söylüyorum. Şırnaklılar, Cizreliler, Silopililer hep mutlu yaşasın. Sokaklarımızda insanlarımız rahat gezsin. Hanımını koluna taksın, çocuğunu eline alsın gezsin. Hedefimiz ve amacımız bu. Her türlü anlamda Şırnak Valiliği ve devlet olarak biz üzerimize düşeni fazlasıyla yapıyoruz. İnşallah herkes bu anlayışta olur, bu bilinçte olur ve çözüm süreci de bu yıl itibarıyla en azından silahsızlaşma aşaması biter. Mutlu ve huzurlu bir şekilde haklarına da sahip olarak yaşar diye düşünüyorum.” diye konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×