Vali Hasan İpek, İl Genel Meclisi üyeleriyle bir araya geldi

Şırnak Valisi Hasan İpek, İl Özel İdaresi bütçe görüşmeleri için İl Genel Meclisi üyeleri ve kurum müdürleri ile bir araya geldi.

Vali Hasan İpek, İl Genel Meclisi üyeleriyle bir araya geldi
03 Ocak 2014 Cuma 18:53

Şırnak Valisi Hasan İpek, İl Özel İdaresi bütçe görüşmeleri için İl Genel Meclisi üyeleri ve kurum müdürleri ile bir araya geldi.

Vali Hasan İpek, İl Özel İdaresi bütçe görüşmeleri için İl Genel Meclisi üyeleri ve kurum müdürleri ile bir araya gelerek bir toplantı gerçekleştirdi. Şehri Nuh Otel'de düzenlenen toplantıya Vali Hasan İpek, Vali Yardımcıları Mustafa Akgül ve Deniz Zeyrek, İl Jandarma Komutanı Mustafa Sakaoğlu, İl Genel Meclis Başkanı Erşet Ediş katıldı.

Katılımcılara bir konuşma yapan Vali Hasan İpek, "Çok değerli mesai arkadaşlarım, il genel meclis başkanı ve değerli meclis üyeleri çok yoğun bir çalışma dönemi geçirdi. İl Genel Meclisi bütçesi yoğun görüşmeler sonrasında kabul edildi. 2014 yılındaki bütçemiz Şırnaklılar için hayırlara vesile olsun. Yaptıkları çalışmalardan dolayı hepsine, il genel meclisi arkadaşlarıma ve il genel meclisi ile beraber çalışan diğer kamu kurumları ve İl Özel idaresi Genel Sekreterliği'ndeki arkadaşlarıma bu yoğun çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Burada birinci amacımız Şırnak'ın gelirlerini artırabilmek için neler yapabiliriz bunu belirlemek. Bununla ilgili ciddi bir çalışmamız var. İl genel meclisimiz bu anlamda bir çok karara imza attılar. Şırnak Valisi olarak, Devletimizin kaynaklarının İl Özel İdaresi'ne daha çok nasıl getirebiliriz, nasıl tahsis edebiliriz, bununla ilgili benim çalışmalarım var. Kaynakları ne kadar çok artırırsak inşallah hizmetlerimiz daha da iyi olacak." dedi.

Şırnak’a hizmet etmek için bir seferberliğe çıkacaklarını ifade eden Vali Hasan İpek, "Şırnak'ın geçen yıl belirlediğimiz hedefi, öncelikle köy yollarımızın standartlarının yükseltilmesi ve köylerin ulaşım imkanının en üst seviyeye çıkartılması olacak. İnşallah önümüzdeki yıllarda köylerdeki içme suyu, kanalizasyon problemleri ve Şırnak içerisindeki parke düzenlemeleri ilgili bir seferberliğe çıkacağız. Köylerimizi en iyi seviyeye getirmek istiyoruz. Bizim amacımız, sadece Şırnak Merkezi kastetmiyorum, batıdaki herhangi bir şehirde ne varsa benim Şırnak'ımın köylerinde de aynı şeylerin olmasını amaçlıyoruz. İnşallah köylerdeki çöp toplama işine de gireceğiz. Çöp kamyonu için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan talebimiz oldu. Hükümetin de katkıları ile bunlar geldiğinde il genel meclisindeki arkadaşlarımızın da olumlu kararları ile köylerdeki çöp toplama, her evde su olması da dahil şehirde verilen her türlü hizmeti, yapacağımız çalışmalar ile, biz Şırnak’ta ve köylerinde bu amacımıza hep birlikte ulaşacağız diye düşünüyorum. Daha fazla iş birliği içerisinde kamu kurumları ile Şırnak’ı daha çok geliştirmek için elimizden gelen her türlü çabayı sarf edeceğiz. Burada çalışmalarımızı yaparken kesinlikle bir siyasi amaç gütmeyeceğiz. Sadece Halkımızın ihtiyaçlarını ön planda tutacak şekilde çalışmalar yapacağız. Kesinlikle insanlarımız arasından ayrım yapmadan hizmet ihtiyacı neredeyse yapacağız. Ben bu yoğun çalışmadan dolayı sizleri tebrik ediyorum. 2014 yılının Şırnak için, Şırnak İl Özel İdaresi için hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum." diye konuştu.
CİHAN

Vali Hasan İpek, İl Genel Meclisi üyeleriyle bir araya geldi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×