Vali Güvençer Muğla Özel Eğitim Uygulama Okulu'nu ziyaret etti

Vali Mustafa Hakan Güvençer, Muğla Özel Eğitim Uygulama ve Özel Eğitim İş Uygulama Okulu'nu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Vali Güvençer Muğla Özel Eğitim Uygulama Okulu'nu ziyaret etti
21 Şubat 2014 Cuma 15:23

Vali Mustafa Hakan Güvençer, Muğla Özel Eğitim Uygulama ve Özel Eğitim İş Uygulama Okulu'nu ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ziyarete eşi Fatma Dilek Güvençer, Milli Eğitim İl Müdürü Zekeriya Çınar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu ve eşleri de katıldı.

Okul Müdürü Ercan Kılıç. ziyarette yaptığı açıklamada 1992-2006 yılları arasında başka bir binada eğitim verdiklerini belirterek, "2006 yılından bu yana kendi binamızda eğitim vermekteyiz. Okulumuzda Halk Eğitim kursuyla birlikte 110 öğrenci eğitim görüyor. Okulumuz üç kademeden oluşuyor. Birinci kademe olan ilkokul kısmı biri otistik dört şubeden, ikinci kademe ortaokul kısmı biri otistik beş şubeden, üçüncü kademe lise kısmı üç şubeden oluşmaktadır. Bir şubemizde ise 23 yaş üstüne yönelik hayat boyu öğrenimi hedef alan Halk Eğitim kursu verilmektedir. Okulumuzda müzik ve resim atölyesi debulunmaktadır. Okulumuzda 19 sınıf öğretmeni, iki Beden Eğitimi öğretmeni, üç Müzik öğretmeni, üç rehber öğretmen, iki müdür yardımcısı ve bir hemşire görev yapmaktadır. Biz, çocukların kendi kendine yetebilmesi için uğraşıyoruz. 'Yarın Sizdeyiz' projesiyle velilerimiz hakkında bilgi edinmekteyiz." dedi.

Vali Güvençer, daha sonra sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle ve velilerle yakından ilgilendi. Resim ve müzik atölyelerini de gezen Güvençer, daha sonra okuldan ayrıldı. CİHAN

Vali Güvençer Muğla Özel Eğitim Uygulama Okulu'nu ziyaret etti


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×