Vali Düzgün: İş adamlarımız büyük bir takdiri hak ediyor

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Kayseri Serbest Bölgesi’nde faaliyet gösteren sanayici ve işadamlarıyla buluşarak Serbest Bölge hakkında bilgi aldı, firma temsilcilerinin taleplerini dinledi.

Vali Düzgün: İş adamlarımız büyük bir takdiri hak ediyor
22 Ocak 2014 Çarşamba 19:03

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Kayseri Serbest Bölgesi’nde faaliyet gösteren sanayici ve işadamlarıyla buluşarak Serbest Bölge hakkında bilgi aldı, firma temsilcilerinin taleplerini dinledi. Düzgün, yapılan ihracat için sanayicilere teşekkür ederek, iş adamlarının büyük bir takdiri hak ettiklerini belirtti.

Kayseri Serbest Bölge İşadamları ve Yatırımcıları Derneği’nin, bölgede faaliyet gösteren firmalar arasında diyaloğu artırmak amacıyla her ay geleneksel olarak düzenlediği buluşmanın bu ayki onur konuğu Vali Orhan Düzgün oldu. Aynı zamanda Milenyum Metal’in ortaklarından olan Dernek Başkanı Metin Kantarcı’nın ev sahipliğinde düzenlenen buluşmaya; Vali Düzgün’ün yanı sıra Melikgazi Belediyesi ve Serbest Bölge Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Büyükkılıç, Serbest Bölge Müdürü Necdet İnal ve Gümrük Müdürü Kahraman Koca ile bölgede faaliyet gösteren firmaların sahipleri ve temsilcileri katıldı.

Vali Düzgün, yaptığı konuşmada, Kayseri’nin ihracatında ve gelişiminde önemli pay sahibi sanayici ve iş adamlarıyla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Serbest Bölge’nin ve burada faaliyet gösteren firmaların önemine işaret etti. Organize sanayi bölgelerinin yanı sıra Serbest Bölge’nin de Kayseri’nin gelişimine ve istihdamına önemli oranda katkı sağladığını belirten Vali Düzgün, “İhracata yönelik yatırım yapan, doğrudan yabancı yatırımları bölgeye çeken ve teknoloji gelişimini hızlandıran sanayici ve iş adamlarımız, gösterdikleri bu gayretle ilimiz için büyük önem taşıyorlar. Bu anlamda büyük bir takdiri hak ettikleri gibi kentimizin gelecek planlarında ise biz yöneticilere güven veriyorlar.” dedi.

Vali Düzgün, 1999 yılında ticari faaliyetlerine başlayan Serbest Bölge’nin kısa sürede altyapı çalışmalarını tamamlayarak bünyesinde faaliyet gösteren firmaların sayısını hızla arttırdığına, gelinen noktada ise çok sayıda firmanın ruhsat alarak başlattığı yatırımlarını tamamlama aşamasına geldiğine dikkati çekti. Düzgün, “2013 yılında 800 milyon dolar işlem hacmine 280 milyon dolar da ihracat rakamına ulaşan Kayseri Serbest Bölgesi, Kayseri ihracatına sağladığı yüzde 15’lik katkıyı daha da yükseklere taşıyacaktır. Bölgede faaliyet gösteren ve yatırım kararı alan firmalarımıza şehrim adına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Vali Düzgün, konuşmasının ardından sanayici ve iş adamlarının istek ve önerilerini dinledi. Vali Düzgün, bölgenin girişine sinyalizasyon sistemi kurulması isteği ile demir yolu hattı yapımı konusunda sanayicilerden gelen istekleri not alarak, ilgili birimlerle konuları değerlendireceğini söyledi.

Melikgazi Belediyesi ve Serbest Bölge Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Büyükkılıç da Vali Düzgün’ü aralarında görmenin kendileri ile sanayici ve iş adamlarını sevindirdiğini, çalışmalarında şevklendirdiğini ifade etti. Serbest Bölge’nin hızla gelişen bir yapıya sahip olduğunu belirten Büyükkılıç, demiryolu hattının bölge içerisine girmesi ile birlikte ihracat oranlarının daha da artacağını anlattı.

Kayseri Serbest Bölge İşadamları ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Metin Kantarcı da davetlerini kırmayarak teşrif eden Vali Düzgün’e sanayici ve iş adamları adına teşekkür ederek, firmalar ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Vali Düzgün, beraberindekilerle birlikte Serbest Bölge’deki bazı fabrikaların üretim alanlarını gezdi ve bilgi aldı. Vali Düzgün, programının sonunda, Serbest Bölge Müdürlüğü’nü de ziyaret etti.


CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×