Vali Coş: Sınırlı kaynakları verimli kullanalım

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun 2014 yılı 2’inci olağan toplantısı Vali Hüseyin Avni Coş’un başkanlığında gerçekleştirildi.Adana Ticaret Borsası toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Vali Hüseyin Avni Coş, Vali Yardımcısı...

Vali Coş: Sınırlı kaynakları verimli kullanalım
30 Nisan 2014 Çarşamba 15:13

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun 2014 yılı 2’inci olağan toplantısı Vali Hüseyin Avni Coş’un başkanlığında gerçekleştirildi.

Adana Ticaret Borsası toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Vali Hüseyin Avni Coş, Vali Yardımcısı Haluk Sezen, Adana Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Haşim Meydan, Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan ve İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun diğer üyeleri katıldı.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nca alınan kararların değerlendirildiği toplantıda ağırlıklı olarak, engellilere yönelik meslek edindirme projeleri görüşüldü.

Toplantıda konuşan Vali Coş, engellilere yönelik projelerin desteklendiğini belirterek; sınırlı kaynakların verimli kullanılıp, projelerin işe yarar, engelli yurttaşların ihtiyaçlarına cevap verebilecek, onların bilgi ve becerilerini arttırabilecek, iş piyasasında onlara yer açabilecek özelliklerde olması gerektiğini söyledi.

Proje hedefleri konusunda çeşitlilik oluşturulmasını ifade eden Vali Coş, “Engellilerin istihdamına yönelik daha önce denenmiş, başarılı olmuş projelerden istifade edildiğinde hem zamanımızı hem de kaynaklarımızı verimli kullanmış oluruz” dedi.

Toplantı, kurulun onayına sunulan projelerin değerlendirilmesi ve karşılıklı görüş alış verişinde bulunulmasıyla son buldu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×