Vali Büyük Suriyeli çocukları ziyaret etti

Adana Valisi Mustafa Büyük, Adana’nın Sarıçam ilçesinde bulunan Suriyelilerin kaldığı çadır kenti ziyaret etti.Vali Büyük, burada Vali Yardımcıları Durmuş Gençer, Halis Arslan, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, çadır kent görevlileri...

Vali Büyük Suriyeli çocukları ziyaret etti
29 Haziran 2014 Pazar 16:28

Adana Valisi Mustafa Büyük, Adana’nın Sarıçam ilçesinde bulunan Suriyelilerin kaldığı çadır kenti ziyaret etti.

Vali Büyük, burada Vali Yardımcıları Durmuş Gençer, Halis Arslan, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, çadır kent görevlileri ve Suriyeli çocuklar tarafından çiçeklerle karşılandı.

Karşılamanın ardından brifing salonuna geçen Vali Mustafa Büyük, yetkililerden çadır ketin durumu hakkında bilgi aldı.

Vali Büyük, brifingin ardından eğitim çadırları, halk eğitim kursları, sağlık birimleri ve sosyal çadırları ziyaret etti.

Ziyarette Suriyelilerin sorunlarını ve taleplerini dinleyen Vali Büyük, çocuklar ile de yakından ilgilendi. Çocuklara sarılıp, kucağına alan Vali Büyük bir çocukla da masa tenisi oynadı. Vali Büyük Suriyelilere hitaben yaptığı konuşmada, "Sizler burada bizim misafirimizsiniz. Beslenmeden sağlığa, eğitimden güvenliğe kadar tüm ihtiyaçlarınızın yerine getirilmesi konusunda yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Devlet ve millet olarak sizleri en iyi koşullarda ağırlamaktan büyük memnuniyet duyarız." şeklinde konuştu.

Ziyaret sırasında bir Suriyeli çocuk Necip Fazıl Kısakürek’e ait Kaldırımlar adli şiiri okudu.

CİHAN

Vali Büyük Suriyeli çocukları ziyaret etti


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×