Vali Altıparmak: Kim çalışıyor, üretiyorsa başımızın tacıdır

Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak İl Koordinayon Kurulu Toplantısı'nda yaptığı açıklamada “Kim çalışıyor, kim üretiyorsa o bizim başımızın tacıdır.

Vali Altıparmak: Kim çalışıyor, üretiyorsa başımızın tacıdır
21 Ocak 2014 Salı 18:53

Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak İl Koordinayon Kurulu Toplantısı'nda yaptığı açıklamada “Kim çalışıyor, kim üretiyorsa o bizim başımızın tacıdır. Benim için önemi olan iş üretilmesidir” dedi.

Yılda dört defa yapılan ve kurumlar arasındaki koordinasyon ve işbirliğini amaçlayan İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Valilik Toplantı Salonu'nda yapıldı. Vali Altıparmak başkanlığında yapılan 2014 yılı 1. Dönem Koordinasyon Kurulu Toplantısına kaymakamlar, kurum müdürleri ve belediye başkanları katıldı. Kurum Müdürlerine tek tek söz veren ve koordinasyon gerektiren konuları değerlendiren Vali Altıparmak, herkesin şehre nasıl katkı sağlayabiliriz noktasında kafa yorması gerektiğini belirtti. Erzurum’un bölge olma iddiasını dinç tutması gerektiğini vurgulayan Vali Altıparmak; “Bölge olma iddiamızı kaybedersek Erzurum’u kaybederiz. Burası bölgedir. Her yapılan işin ona göre dizayn edilmesi gerekir.” dedi.

Kentsel dönüşüm konusuna da değinen Vali Altıparmak bu fırsatın iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Bu bölgelerde yapılacak yeni konutların yerleşim planı yapılırken rüzgar koridorlarına dikkat edilmesi gerektiğini savunan Vali Altıparmak şehirde inversiyon olduğunu ve gelen rüzgarların önünü kesmeyecek şekilde yapılaşmanın sağlanmasını istedi. Erzurum ve bölgesinin kimyasal açıdan herhangi bir kirliliğe sahip olmadığını söyleyen Vali Altıparmak bu durumu organik tarım açısından büyük bir fırsat sunduğunu kaydetti.

Önemli olanın çiftçileri bilinçlendirmek olduğunun altını çizen Vali Altıparmak: “Bölgemiz Türkiye’de en az kirliliğe sahip bölgemiz. Hatta hiç kirlilik yok. Bunu avantaja çevirmek lazım. Organik etin kilosu 9 Euro, normal et 7-12 TL arası. Zaten eti organik üretiyoruz. Bu süreçte yapmamız gereken sertifikasyon takibini hızlandırmak. Herkesin bu konuda daha duyarlı olması gerekir” diye konuştu.

Vali, açıklamalarının ardından koordinasyon gereken konularda katılımcılara söz vererek dile getirilen sorunların çözümü noktasında çalışılmasını istedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×