Vakıflar Haftası kutlanıyor

Her yıl mayıs ayının ikinci haftasında kutlanan Vakıflar Haftası dolayısıyla Şanlıurfa Vakıflar Bölge Müdürü Hakkı Murat, kurum çalışanları ile birlikte Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret ederek, bir buket çiçek takdim etti....

Vakıflar Haftası kutlanıyor
07 Mayıs 2014 Çarşamba 19:18

Her yıl mayıs ayının ikinci haftasında kutlanan Vakıflar Haftası dolayısıyla Şanlıurfa Vakıflar Bölge Müdürü Hakkı Murat, kurum çalışanları ile birlikte Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret ederek, bir buket çiçek takdim etti.

Vakıflar Bölge Müdürü Hakkı Murat ve kurum çalışanlarının ziyaretinden memnuniyet duyan Vali Mahmut Demirtaş, vakıf kültürünün hayatta önemli bir yeri olduğunu ifade ederek, “Vakıflar, geçmiş ile gelecek arasında bir köprüdür. Vakıfların kuruluş amacında insan eksenli hizmetler bulunmaktadır. Vakıflar, insanlarımıza her alanda önemli hizmetlerde bulunmuştur. Anadolu topraklarında kurularak toplum hayatına giren vakıfların amacı, sosyal dokunun korunması adına ihtiyaç sahiplerine el uzatmak, onları korumak, şartlarını iyileştirmek ve gelecek nesillere bu kültürü bırakmak gibi son derece önemli bir görevi üstlenmiştir. Vakıf kültürünün gelişmesi, yaygınlaşması ve toplumun bütün kesimlerince benimsenmesi bakımından, bu hafta süresince Vakıflar Bölge Müdürlüğümüzce ortaya konulacak faaliyetler toplumda ayrı bir önem ifade edecektir.” dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×