Uzman çavuşun evine Molotof

Tunceli’de İstanbul Okmeydanı'nda yaşanan olaylar sırasında hayatını kaybeden Uğur Kurt ve Ayhan Yılmaz'ın ölümünü protesto eden yüzleri maskeli bir grup, uzman çavuşun evine molotof attı. TOMA’nın müdahale ederek söndürdüğü yangının...

Uzman çavuşun evine Molotof
26 Mayıs 2014 Pazartesi 12:08

Tunceli’de İstanbul Okmeydanı'nda yaşanan olaylar sırasında hayatını kaybeden Uğur Kurt ve Ayhan Yılmaz'ın ölümünü protesto eden yüzleri maskeli bir grup, uzman çavuşun evine molotof attı. TOMA’nın müdahale ederek söndürdüğü yangının ardından, uzman çavuş ve 8 aylık bebeği kurtarıldı.

Tunceli'de bir grup, İstanbul Okmeydanı'nda yaşanan olaylar sırasında hayatını kaybeden Uğur Kurt ve Ayhan Yılmaz'ın ölümünü protesto etmek amacıyla 4’üncü günde de protesto eylemi gerçekleştirdi. Cumhuriyet Mahallesi'nde toplanan yüzleri maskeli grubun, mobese kamera direğine zarar vermesi üzerine TOMA ve Çevik Kuvvet, göstericilere tazyikli su ve plastik mermi ile müdahalede bulundu. Ara sokaklara kaçan grup, zırhlı araç ve TOMA’ya molotof ve taşlarla saldırı gerçekleştirdi.

"UZMAN ÇAVUŞUN EVİNE MOLOTOF"

Gece 01.00'e kadar polis ile çatışan göstericiler, Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan 5 katlı Afet Konutları'nın birinci katında ikamet eden ve ismi öğrenilemeyen uzman çavuşun evine Molotof attı. Molotof ardından çıkan yangın nedeniyle paniğe kapılan uzman çavuş, evin odasından alevler yükselmesine rağmen bir süre evden çıkamadı. Yakın mesafede bulunan TOMA’nın evden yükselen alevlere tazyikli su ile müdahale etmesi ile yangın kısa sürede söndürüldü.

Zırhlı polis araçları ve Çevik Kuvvet polislerinin aldığı güvenlik önlemleriyle evinden çıkarılan uzman çavuş, eşi ve 8 aylık bebeği güvenli bir yere götürüldü. Polisin plastik mermi ve biber gazı ile müdahale ettiği grup, slogan atarak ara sokaklara kaçarak dağıldı.

CİHAN

Uzman çavuşun evine Molotof


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×