Uzaktan ebelik eğitimi alanlar diplomalarını aldı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Samsun Sağlık Yüksek Okulu, 2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılı “Ebelik Lisans Tamamlama Programı” 4. Dönem Mezuniyet Töreni, okulun konferans salonunda yapıldı.Törene Samsun Sağlık Yüksek Okul Müdürü...

Uzaktan ebelik eğitimi alanlar diplomalarını aldı
25 Haziran 2014 Çarşamba 14:43

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Samsun Sağlık Yüksek Okulu, 2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılı “Ebelik Lisans Tamamlama Programı” 4. Dönem Mezuniyet Töreni, okulun konferans salonunda yapıldı.

Törene Samsun Sağlık Yüksek Okul Müdürü Prof. Dr. Nermin Kılıç, Uzaktan Eğitim Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Sönmez Pamuk, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileler katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Nermin Kılıç, “Bugün Uzaktan Eğitim Ebelik Lisans Tamamlama Programını başarıyla bitiren öğrencilerimiz diplomalarını alacaklar. OMÜ Uzaktan Eğitim Merkezi 2009 yılında kurulmuştur. Bugüne kadar aktif bir kurum profili çizerek Türkiye’de Uzaktan Eğitime yön veren bir konuma gelmeyi başarmıştır. Yeni sayılabilecek bir merkez olmasına rağmen, Uzaktan Eğitim Ebelik Lisans Tamamlama Programı Türkiye’de sadece OMÜ tarafından açılmıştır. Bu programda yer alan dersler Tıp Fakültemiz ve Yüksek Okulumuzda görevlendirilen 28 öğretim üyesi tarafından verilmektedir. Bugün 654 öğrencimizi mezun edeceğiz ve bugüne kadar 8 bin 957 öğrenci mezun etmiş olmanın gururunu yaşıyoruz.” dedi. Prof. Kılıç ayrıca, Sağlık Bakanlığıyla imzalanan protokol gereği Ebelik Lisans Tamamlama Programının 2012-2013 Eğitim ve Öğretim yılında son kez öğrenci aldığını belirtti.

"GÖNÜLDEN İSTEYEN HERKES BAŞARABİLİR"

Mezun öğrencilere seslenen Prof. Dr. Nermin Kılıç, “Biliyoruz ki Uzaktan Eğitim olmasaydı çeşitli nedenlerden dolayı eğitimine ara vermiş sizler için mezun olmak bir hayalin ötesine geçmeyecekti. Öğrenmek ve değişmek insana özgüdür. Her insan değişebilir, her insan öğrenebilir, her insan başarabilir. Sadece tek şart bunları gönülden istemektir. Okulumuzun Uzaktan Eğitim Merkezi sizlere elini uzatarak bir hayalinizin gerçekleşmesini sağladı. Sonuç olarak aldığınız eğitimin uzaktan olması değil, nitelikli olmasının önemli olduğunu öğrendiniz. Bu başarılı çalışmaların mimarı olan Sayın Rektörümüze, Uzaktan Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze ve tüm öğretim üyelerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmanın ardından Ebelik Yüksek Lisans Tamamlama Programını dereceyle bitirenlere plaketleri verildi. Tören, mezunların başarı belgelerini alarak keplerini havaya fırlatmalarıyla sona erdi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×