Uyuşturucuyu bırakan bağımlı 6 ay sonra ailesine kavuştu

Yuvasını ve ailesini, kullandığı uyuşturucudan dolayı dağıtan Erkan Muratoğlu, Uyuşturucu ile Mücadele Federasyonu'nun (UBAM) başlattığı ilaçsız tedavi yöntemi ile bir ayda bağımlılıktan kurtuldu.

Uyuşturucuyu bırakan bağımlı 6 ay sonra ailesine kavuştu
26 Ocak 2014 Pazar 13:13

Yuvasını ve ailesini, kullandığı uyuşturucudan dolayı dağıtan Erkan Muratoğlu, Uyuşturucu ile Mücadele Federasyonu'nun (UBAM) başlattığı ilaçsız tedavi yöntemi ile bir ayda bağımlılıktan kurtuldu. Ailesine yeniden kavuşan Erkan Muratoğlu, dağıttığı yuvasını tekrar kurmanın derdine düştü. Muratoğlu, kızı dünyaya geldikten sonra ilk kez ‘ayık kafa‘ ile ona sarıldığını belirterek, “Bundan sonra işime bakacağım. Eşimle kızımla ilgileneceğim.” dedi.

Erkan Muratoğlu, 3 yıl önce arkadaş ortamında başladı uyuşturucu kullanmaya. Uyuşturucu kullanmayla kendisine bir şey olmayacağını sanmış, ancak sadece iki kez kullanmakla uyuşturucu bağımlısı olmuş. İki kez kullanmasının ardından bir hafta sürekli kullandığını dile getiren Muratoğlu, bağımlılık sürecini şöyle anlattı: “Daha sonra, uyuşturucuyu bırakmaya çalıştım olmadı, başaramadım. Arkadaşlarıma sordum, uyuşturucudan olduğunu söyledi. Titreme, vücudumda ağrı gibi birçok problemle karşı karşıya kaldım. Korktum, bırakamıyordum. Meraktan dolayı başladım. Merakımın esiri oldum.”

Muratoğlu’nun bağımlı olduğu uyuşturucu, hayatını tamamen mahveder. Artık her gün kullanmaya başlar ve 6-7 paket içer beyaz zehirden. Bir yerden sonra çalıştığı işini de bırakmak zorunda kalır Murataoğlu, fakat günde 60-70 TL para da vermek zorundadır. Muratoğlu, uyuşturucunun kendisine verdiği zararla ilgili şunları anlattı: “Ailemden ayrıldım. Yuvam dağıldı. Param olmayınca, eşyalarımı satmaya başladım. Kazandığım parayı da zaten ona veriyordum. Eşimle sıkıntı yaşadım.”

Erkan Muratoğlu, bir tedavi görmediğini ve bazı ilaçlar kullandığını fakat, bu ilaçların da kendisine yararlı olmadığını anlattı: “Subokson kullandım. Uyku ilacı kullandım. Bunlar daha beter etti. Üzerine bir de uyuşturucu alıyordum.” Muratoğlu, yeni evlendiği eşi Gözde Nur Muratoğlu ile de şiddetli kavgaya başlar. Kazandığı parayı uyuşturucuya yatırınca, eve ekmek getirmek, evini nafakasından kestiklerini her fırsatta bağımlısı olduğu uyuşturucu için kullanır. Evlenirken aldığı eşyaları, eşinin takılarını hep bu uğurda heba eder. Erkan Muratoğlu’nun bu yaşattıklarını eşi Gözde Nur’un kendisinden ayrılmasına sebep olur. 6 ay önce eşi, kızını da alarak kendisini terk eder. Muratoğlu, “6 aydır ayrıydık. Uyuşturucu yüzünden terk etti beni. Bayağı huzursuzluk yaşadık.” diye konuştu.

“3 SENEDİR KULLANIYORDU, 1 AYDA TEDAVİ OLDU”

Eşinin terki ile birlikte, Muratoğlu bırakamadığı beyaz zehir ile baş başa kalmıştı. Herkes kendisini terk ediyordu, yapayalnızdı, çaresizdi. Hayat arkadaşının da kendisini terk edişi, beyninde bir kıvılcımın çakmasına sebebiyet verdi. Artık, bu illetten kurtulmak istiyordu, bunun için araştırmalarını derinleştirdi, internetten Ankara’da faaliyet gösteren Uyuşturucu ile Mücadele Federasyonu'nun (UBAM) ilaçsız tedavi ettiğini öğrendi. Vakit geçirmeden UBAM’ın kapısını çaldı. Kendisini samimiyetle karşılayan federasyonun başkanı Dila Tezemir ve yardımcısı İsmail Karakaş, Narconon’un dünya çapında uyguladığı tedavi yöntemini Erkan Muratoğlu için uygulamaya başladılar.

Muratoğlu tedavi süreci ile ilgili şunları anlattı: "Burada bir yer vardı, oraya götürdüler. Vitaminler var. Vitamin veriyorlar. Sonra saunaya falan gittim. Onlarla bıraktım. Her şey doğal."

Erkan Muratoğlu, 1 ay öce başladığı bu tedavi sonucunda yıllardır bağımlısı olduğu, hayatını karartan uyuşturucu illetinden kurtulmuş durumda. UBAM, sadece Erkan’a uyuşturucuyu bıraktırmakla da yetinmedi. Kendisini terk eden eşi Gözde Nur ile iki gün önce federasyonda bir araya getirdi.

“İLK DEFA AYIK KAFA İLE KIZIMA SARILDIM”

Muratoğlu, şu an yaşadıklarını, “Mutluyum. İlk defa ayık kafa ile eşim ve kızımla konuşuyorum. 254 saat kafam iyiydi önceden. Doğru düzgün kızıma sarılıp öpmüyordum. İlk defa ayık kafa ile kızıma sarıldım. Kızım, dünyaya geldikten sonra ilk defa oldu. Bundan sonra işime bakacağım. Eşimle kızımla ilgileneceğim.” sözleri ile dile getirdi.

“BİR ÇOK İNSAN KULLANIYOR”

Muratoğlu, çevresinde bir çok kişinin de uyuşturucu kullandığını belirtti. Parayı bulamadıklarından dolayı bu insanların birçoğunun, hırsızlık yaptığını belirterek, "Marketlere giriyorlar, evlere giriyorlar. Yeter ki gününü kurtarsınlar. Zaten ertesi günü düşünmüyorlar." diye ifade etti.

Erkan Muratoğlu, uyuşturucu bağımlılarına ise şöyle seslendi: “UBAM’a başvursunlar. Gerçekten güzel bir şey. Şu anda yaşamak güzel yani. Bırakmalarını isterim. Zor bir şey değil. Ben başardım bunu. Arkadaşların da bırakmasını isterim. Hırsızlık yaptırıyor, yuvanı yıktırıyor.”

GÖZDE NUR MURATOĞLU: “DÜZELİRSE TEKRAR EVİMİ KURACAĞIM”

Gözde Nur Muratoğlu ise kocasının bağımlılığından dolayı birçok sıkıntı ile baş başa kaldığını ifade ederek, şunları anlattı: “Kiramızı ödemiyordu, eve ekmek getirmiyordu. Ancak kendisine bakıyordu. Evimden eşyalarımı götürdü. Telefonlarımıza kadar her şeyimizi götürdü. İçtiği için birçok sorunla karşı karşıya idik. Evlendiğimizden beri böyleydik. Ben iki sene kaynanamla aynı evde yaşadım. Sonra ayrıldım. Ayrılınca daha çok sorun oldu. Gene karnımızı doyuruyorduk. Ama ayrılınca, çok sorunlar yaşadık. Sonra ayrılmak zorunda kaldım. 6 aydır, kendi annem ve babamın yanına gittim. Her şeyimi sattılar. Şu anda destek amacı ile onun yanındayım. Düzelirse tekrar evimi kuracağım.”

UBAM'ın işe burda da bitmedi. Bundan sonraki hayatında da Erkan Muratoğlu'nun yanında olan fedarasyon, işsiz olan gence bin 500 TL karşılığında iş verdi. Murotoğlu'nun bundan sonraki işi, gerekli eğitimleri aldıktan sonra, UBAM'da uyuştucu ile mücadele etmek.

"TÜRKİYE'DEKİ TÜM BAĞIMLILARI TEDAVİ EDEBİLİRİZ"

UBAM Genel Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, "Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar." mantığı ile hareket ettiklerini belirterek, bu anlayışla uyuşturucudan kurtulanlarla beraber çalıştıklarını anlattı. Karakaş, 11 bağımlıya uyuşturucuyu tamamen terk ettirdiklerini, Narconon'un tedavi yöntemi ile Türkiye'deki bütün bağımlıların tedavi olabileceğini dile getirdi.
CİHAN

Uyuşturucuyu bırakan bağımlı 6 ay sonra ailesine kavuştu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×