Uysal: Yasa açık hepimiz uyacağız

Zonguldak’ın Ereğli Belediyesi tarafından 65 yaş üstü ve engelli vatandaşların toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanması ile ilgili kanunun uygulanması yönündeki çalışmalarını tamamladı. Bu konuda Çilek halk otobüsü Kooperatifi'ne...

Uysal: Yasa açık hepimiz uyacağız
23 Temmuz 2014 Çarşamba 19:28

Zonguldak’ın Ereğli Belediyesi tarafından 65 yaş üstü ve engelli vatandaşların toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanması ile ilgili kanunun uygulanması yönündeki çalışmalarını tamamladı. Bu konuda Çilek halk otobüsü Kooperatifi'ne gönderilen yazı ile söz konusu kanunun uygulanmasını istediği bildirildi.

Konuyla ilgili olarak yazılı açıklama yayınlayan Ereğli Belediye Başkanı Opr.Dr. Hüseyin Uysal, "Çıkan yasayı uygulamak ve bu kanuna uymak hepimizin görevidir. Aylardır birçok vatandaşımız bize başvurarak mağdur olduklarını iletti. Yasa açık, hepimiz uyacağız. Bu konuda belediyemiz gerekli denetimleri yapacak." dedi. Uysal, Halk Otobüsleri sözleşmesinden kaynaklanan kılık kıyafet ve güzergâhlar konusunda da, gerekli denetimlerin yapılacağını, ilgili konulara uymayanlar hakkında gerekli cezai işlemlerin yapılacağını da ifade etti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×