Utanç davasında karar bir sonraki duruşmaya kaldı

'Utanç davası' olarak adlandırılan 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismar davasında eski polis müdürü N.

Utanç davasında karar bir sonraki duruşmaya kaldı
27 Ocak 2014 Pazartesi 15:08

'Utanç davası' olarak adlandırılan 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismar davasında eski polis müdürü N.Ş.'nin de bulunduğu 34 sanığın yargılanmasına devam edildi. Savcının geçen celse mütalaasını sunduğu davada bugün karar çıkmadı. Savunmalarını yapamayan bazı sanık ve avukatlarına mütalaaya ilişkin son savunmalarını yapmaları için duruşma ertelendi.

Aralarında eski polis müdürü N.Ş.'nin de bulunduğu 34 kişinin, 14 yaşındaki lise öğrencisine cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü duruşmasına tutuklu sanık N.Ş. ve tutuksuz yargılanan sanıklar ile tarafların avukatları katıldı. Bazı sanıklar ve avukatları mütalaaya ilişkin son savunmalarını yaptı. Sanık N.Ş. ve avukatı, son savunmalarını bir sonraki celse yapacaklarını söyledi.

Mahkeme heyeti, duruşmayı savunmalarını yapamayan bazı sanık ve avukatlarına mütalaaya ilişkin son savunmalarını yapmaları için süre verilmesi amacıyla 24 Şubat'a erteledi.
Cumhuriyet savcısı esas hakkındaki mütalaasında, gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılmasının ardından yurt dışına kaçan ve haziran ayında yakalandıktan sonra Türkiye'ye getirilen eski polis müdürü N.Ş. için çocuğa yönelik zincirleme cinsel istismar suçundan 18 yıldan 26 yıla, hürriyetten yoksun kılma suçundan 26 yıla kadar olmak üzere toplam 52 yıla kadar hapis istedi. Diğer sanıklar için de cinsel istismar, cinsel istismara yardım etme ve hürriyetten yoksun kılma suçlamalarıyla cezalar istendi. Ceza istenenler arasında 18 yaşından küçük sanıklar da bulunuyor. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×