USOBO’dan Necip Fazıl Kısakürek Liseleri’ne altın madalya

Fatih Üniversitesi tarafından 6.’sı düzenlenen Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatı'nda (USOBO) Özel Necip Fazıl Kısakürek Liseleri 10. sınıf öğrencisi Tarık Yarımkaya ‘metin analizi’ dalında altın madalya kazandı. Fatih Üniversitesi...

USOBO’dan Necip Fazıl Kısakürek Liseleri’ne altın madalya
05 Mayıs 2014 Pazartesi 12:48

Fatih Üniversitesi tarafından 6.’sı düzenlenen Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatı'nda (USOBO) Özel Necip Fazıl Kısakürek Liseleri 10. sınıf öğrencisi Tarık Yarımkaya ‘metin analizi’ dalında altın madalya kazandı. Fatih Üniversitesi merkez kampüsünde gerçekleştirilen olimpiyatlarda 800’den fazla proje ve makale ilk aşamada yarıştı.

Fatih Üniversitesi ve bünyesinde faaliyet gösteren Araştırmacı Fatihliler ve Akademisyenler Kulübü'nün (AFAK) katkılarıyla düzenlenen Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatı’nın temel amacı lise seviyesindeki gençlerin günümüzde ülkesel ve küresel ölçekte yaşanan problemlere sosyal bir bakış açısıyla çözüm üretmelerini teşvik ediyor. Diğer taraftan öğrencilerin sosyal bilimlere olan ilgisinin artması, sosyal bilimler alanındaki bölümleri tercih oranlarının yükselmesi, toplumun tamamını kuşatan içerikleri ile sosyal bilimlerin toplumsal sorunlara daha gerçekçi ve etkili çözümler üretebilecek hâle gelmesi hedefleniyor.

Özel Necip Fazıl Kısakürek Lisesi’nden Tarık Yarımkaya’nın ‘Kültürel Mirasımız: Divan Edebiyatı’ adlı metin analiziyle birçok akademisyenin görevli olduğu jürinin yapmış olduğu değerlendirmeler sonucu altın madalya aldı. Tarık Yarımkaya, “Başarımı, benden hiçbir yardımı esirgemeyen tüm öğretmenlerime ve her zaman yanımda olan aileme borçluyum.” dedi.

Okul Müdürü Ahmet Çoşkun da “Okul olarak öğrencilerimizi sadece bilen değil bilgiyi analiz eden, sorgulayan ve mutlaka kullanan öğrenciler olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz. USOBO başarıları okulumuzda bir gelenek haline gelmesini arzuluyoruz. Öğrencimizi ve danışman öğretmenimizi bu büyük başarılarından dolayı tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu. CİHAN

USOBO’dan Necip Fazıl Kısakürek Liseleri’ne altın madalya


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×