Uşak'ta 'Kariyer Koçluğu' eğitimi düzenlendi

Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) tarafından Desteklenen “Sürekli Eğitimle Gelişen Beşeri Sermaye, Kalkınan Uşak” projesi kapsamında “Kariyer Koçluğu” eğitimi düzenlendi.

Uşak'ta 'Kariyer Koçluğu' eğitimi düzenlendi
20 Ocak 2014 Pazartesi 16:03

Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) tarafından Desteklenen “Sürekli Eğitimle Gelişen Beşeri Sermaye, Kalkınan Uşak” projesi kapsamında “Kariyer Koçluğu” eğitimi düzenlendi. Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Pınar Süral Özer tarafından Uşak Sanayici ve İş Adamları Derneği (USİAD) salonunda verilen eğitime ilgi yoğun oldu.

Açılışta konuşan Doç. Dr. Özer, “Sanıldığı gibi kariyer, bir işe girmekle işe girdikten sonraki seçimlerinizle veya emekli olmakla biten bir süreç değildir. Bizimle gölge gibi birlikte yaşayan bir süreçtir. Kısaca, yaşam boyu yaşanan olaylar dizisidir. Kariyer koçluğu, bireylerin performanslarını arttırarak sıradışı sonuçlar elde etmelerini sağlayan, etkileşimli bir yöntemdir. Profesyonel kariyer koçları, danışanlarıyla iş ve kariyer konularında birebir çalışır. Profesyonel koçluk almanın sonucu olarak da kişiler daha sağlıklı hedef belirler, daha aktif olur, daha doğru ve yerinde kararlar verirler ve var olan güçlü yönlerini daha etkili kullanabilirler.” dedi. Özer, proje sahibi USİAD Yönetim Kurulu ve destek veren ZEKA yetkililerini tebrik etti. CİHAN

Uşak'ta 'Kariyer Koçluğu' eğitimi düzenlendi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×