Uşak Devlet Hastanesi'nde 'Anne Oteli' hizmete girdi

Uşak Devlet Hastanesi'nde "Anne Oteli" faaliyete geçti. Oteli ziyaret eden Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm.

Uşak Devlet Hastanesi'nde 'Anne Oteli' hizmete girdi
22 Ocak 2014 Çarşamba 13:53

Uşak Devlet Hastanesi'nde "Anne Oteli" faaliyete geçti. Oteli ziyaret eden Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Yalçın Atlı, hizmetle ilgili bilgi aldı. Yaptığı açıklamada, yeni doğan yoğun bakım ünitesinde yatan bebeğin iyileşme süresinin kısaltılması, anneyle bebeğinin bağının geliştirilmesinde verimli, kaliteli ve etkili sağlık hizmet sunumunu amaçladıklarını söyledi.

Genel Sekreter Atlı, şunları kaydetti: "Erken doğumda dünyaya gelen yeni doğanın normal gelişimini sağlarken o aşamada annesiyle birlikte olması ve annenin doğum sonrası dönemini ev ortamında, daha rahat ve konforlu bir şekilde geçirebilmesi amacıyla Anne Oteli hizmete başlamıştır. Uşak ilimize uzak yerlerden, güç şartlarla hastaneye gelen ve doğuma birkaç gün kalan hamile kadınların tekrar gidip gelmesinin zorluğunu engellemek, anne ve bebeğin sağlığını, iyilik halini korumak adına hastanede böyle bir bölüm oluşturduk. Küçük butik otel görünümünde olan bu yerimizde hamile kadınların bekleme bölümü, emzirme odası, eğitim alabilecekleri, beraber yemek yiyebilecekleri, diğer annelerle iletişim kurabilecekleri odalar bulunmaktadır. Annelerin kaldıkları odalarda giyinme dolabı, komodin, hemşire çağrı zili, televizyon, lavabo, mini buzdolabı ve telefon vardır. Gündüz ortak alanlarda otururlar, sohbet ederler, karınlarını doyururlar, çay içerler, gece kalması gerekenler de odalarında yatar. Yeni doğan yoğun bakımda yatan bebeklerin iyileşme sürecinde, anne bebek bağı ve bebeğin anne sütü alması çok önemli. Annelerin çocuklarının yanında olduğunu hissetmesi çok önemli. Anne otelimizde üç oda ve altı adet yatak, bir ortak kullanım alanı ve refakatçi bekleme için alanlarımız bulunuyor. İhtiyaca ve duruma göre bu alanlarımızı genişletebiliriz." CİHAN

Uşak Devlet Hastanesi'nde 'Anne Oteli' hizmete girdi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×