URFODU Sınavı, Hoşgörü Lisesi'nde yapıldı

Özel Hoşgörü Lisesi’nde Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması (URFODU) Hatay ve Osmaniye’den çeşitli okulların katılımıyla gerçekleştirildi.

URFODU Sınavı, Hoşgörü Lisesi'nde yapıldı
07 Nisan 2014 Pazartesi 19:08

Özel Hoşgörü Lisesi’nde Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması (URFODU) Hatay ve Osmaniye’den çeşitli okulların katılımıyla gerçekleştirildi.

URFODU Yarışması'nın Osmaniye’de ilk defa yapıldığını belirten Okul Müdürü Lokman Kılıç, "Okulumuz sadece Türkiye’deki sınavlar ya da sosyal aktivitelerle yetinmeyip, uluslararası yarışmalarda da boy göstermektedir. Bunun bir örneği de URFODU sınavıdır.
Ulusal Organizasyon Komitesi (UOK)’nin düzenlediği X. Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması her sene bir öğretim yılı içinde yapılmaktadır. Yarışma seçenek etabı ve final olmak üzere 2 etap içermektedir. Her etap ayrı kurallara göre düzenlenmektedir. Birinci etap her okulun bünyesinde, final etabı ise sadece yüz yüze yapılmıştır." dedi.

Yoğun ilgiden dolayı yarı final yapıldığını ve yarı finalin de Hoşgörü kolejinde gerçekleştirildiğini belirten Lokman Kılıç, "Özel Hoşgörü Liseleri 9.10. ve 11. Sınıf öğrencilerinin katıldığı X.Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması yarı finali İngilizce, Biyoloji, Matematik ve Coğrafya dallarında 33 öğrencinin katılımıyla Hoşgörü liselerinde yapıldı. Sınava birinci etabı başarıyla geçen öğrencilerimiz katılmaya hak kazanmıştı. Sınavın birinci etabı Ocak 2014 tarihinde okulumuzda gerçekleştirilmişti. Öğrencilerimiz birinci etap sınav başarı sertifikalarını törenle almışlardır. Final etabında dereceye girecek öğrencilerimiz çeşitli ödüllerle ödüllendirileceklerdir." diye konuştu.

Final sınavında başarılı olan öğrenciler bir sonraki etapta Türkiye temsilcisi olarak uluslararası arenada yarışacak. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×