Ünye'deki STKlar, Hizmet Hareketi'ni itibarsızlaştırmaya çalışanları kınadı

Ünye'de bir araya gelen STK temsilcileri, kara propaganda çalışması ile Hizmet Hareketi'ni karalayanlara tepki gösterdi.

Ünye'deki STKlar, Hizmet Hareketi'ni itibarsızlaştırmaya çalışanları kınadı
26 Ocak 2014 Pazar 12:48

Ünye'de bir araya gelen STK temsilcileri, kara propaganda çalışması ile Hizmet Hareketi'ni karalayanlara tepki gösterdi.

Ünye İş Adamları Derneği (ÜNİŞAD), Ünye Çınar-Der Derneği, Ünye Aktif-Der Derneği ve Ünye Eğitimciler Derneği, İskele Restorant'ta bir basın toplantısı düzenledi. Dernekler adına açıklama yapan ÜNİŞAD Başkanı Musa Tapçı, şunları söyledi: “Ülkemizin gelişmesi ve yükselmesi adına müspet hareketi kendine ilke edinerek topluma faydalı fertler yetiştiren ve toplum yararına atılan her olumlu adıma destek veren Hizmet Hareketi'ne bu günlerde yöneltilen haksız ve mesnetsiz iddialar toplum nezdinde de haksız bulunmaktadır. 17 Aralık'ta başlatılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu neticesinde ortaya çıkan iddiaların araştırılması ve üzerine gidilmesi gerekirken tüm bu yolsuzluk ve rüşvet iddiaları bir kenara bırakılarak Hizmet Hareketi'nin hedef haline getirilmesi ve Camia'ya karşı bir karalama kampanyasının başlatılarak çeşitli ithamlarda bulunulması bu camiaya gönül veren insanları derinden yaralamaktadır. Toplumda en küçük bir kargaşaya ve olumsuzluğa meydan vermeden ülkemize faydalı bireyler yetiştirme gayesinde olan ve mağdurların daima yanında olan bir hareketin 'haşhaşi' olarak tanımlanması kabul edilebilir bir yaklaşım değildir."

Dünyanın 160 ülkesinde faaliyet gösteren, Türkçeyi bir dünya dili haline getiren, Türk bayrağını şerefle o ülkelerde dalgalandıran Türk okullarının hedef gösterilmesini eleştiren Musa Tapçı, "Ülkemizi dünyada itibarsızlaştıran bütün bu olumsuz gelişmeler, toplumu ötekileştiren kırıcı üslup milletimizi derinden üzmekte, ülkemizin geleceği ve birliği adına endişeye sevk etmektedir. Bu olumsuz tablonun değişmesi adına; toplumun gönlünde yer edinen insanlara ve kurumlara iftira atılmamalı, haksız ithamlarda bulunulmamalıdır. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında milletimiz adına devletimiz adına ortaya koyduğu hizmetler ortadayken bu tür yakışıksız ifadeler toplumun büyük bir kısmını rencide etmiştir. Oluşturulan gerginliğin toplumda kutuplaşmaya sebep olmaması için, her kesimi kucaklayıcı ve uzlaştırıcı bir tavır sergilenerek ortam yumuşatılmalıdır. Hukukun ve adaletin işlemesine imkân verilmeli, halkın devlete ve devlet kurumlarına güveni zedelenmemelidir. Kamu görevlileri üzerinde bir baskı oluşturulmamalı, görevlerini kanunlar çerçevesinde yapmalarına imkân tanınmalıdır." dedi.


CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×