Ünlü tasarımcı Adonis Durado +1T'ye konuk oldu

Time, Newsweek, Rolling Stone ve New York Times gibi yayın kuruluşları için ortaya koyduğu eserlerle tanınan illüstratör Brad Holland, Zaman Gazetesi tarafından düzenlenen +1T Gazete Tasarım Günleri'ne konuk oldu.Muscat Press ve Publishing House...

Ünlü tasarımcı Adonis Durado +1T'ye konuk oldu
21 Haziran 2014 Cumartesi 10:58

Time, Newsweek, Rolling Stone ve New York Times gibi yayın kuruluşları için ortaya koyduğu eserlerle tanınan illüstratör Brad Holland, Zaman Gazetesi tarafından düzenlenen +1T Gazete Tasarım Günleri'ne konuk oldu.

Muscat Press ve Publishing House için tasarım direktörü olarak çalışan Adonis Durado, genç tasarımcı adaylarına işin sırlarını anlattı. 'Sayfa Tasarımı' başlıklı sunumunda çalışmalarından örnekler sunan Durado, "Tasarım aslında bir hikaye anlatmaktır." dedi. Sayfa üzerinde hikayeye yardımcı olmayan her ayrıntının kaldırılmasını tavsiye etti. İyi bir hikaye olmadığında tasarımın da olamayacağını dile getiren Durodo, tasarıma içeriğin tamamını okuyarak başladığını ve bunun kendisini diğer tasarımcılardan ayırdığını söyledi. Tasarımın içeriğin ne olduğunu açıklayabilmesi gerektiğini vurgulayan Durado, genç tasarımcılara İstanbul'da oldukları için çok şanslı olduklarını ve mimari, moda gibi farklı alanlardan ilham almalarını önerdi.

CİHAN

Ünlü tasarımcı Adonis Durado +1T'ye konuk oldu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×