Ünlü İş adamının oğlu ağır yaralı!

Yahudi işadamı Sami Ofer'in oğlu Dalya Ofer, Orta Amerika ülkesi Jamaika'da geçirdiği helikopter kazasında ağır yaralandı.

Ünlü İş adamının oğlu ağır yaralı!
19 Mart 2015 Perşembe 22:37

Dalya Ofer’in asistanı Yasef Beraha’dan tahsil edilen bilgiye göre, Sami Ofer’in ikinci benzeri Lalina Ofer’den bulunan ve ölmeden öncelikle servetinin yarısından fazlasını bıraktığı Dalya Ofer, 16 Mart Pazartesi günü Jamaika’nın başkenti Kingston’da helikopter ile belde turu yapmaya karar verdi. Kalkıştan bir zaman sonra bilinmeyen bir sebeple düşüş gösteren helikopterde, pilot ve dört yolcudan bir tanesi daha hayatını kaybederken, Dalya Ofer ise ağır yaralandı. Hamdan el Maktoum’a ilişkin hususi uçak ile bu akşam Kingston’dan New York’a götürülecek bulunan Ofer’in kafatasında çatlaklar oluştuğu, durumunun iyiye gittiği öğrenildi.
 
2011 yılında Tel Aviv’deki evinde ölü bulunan Ofer Brothers Grubu’nun sahibi dünyanın sayılı zenginlerinden Sami Ofer’in ikinci eşinden bulunan oğlu Dalya Ofer, bir sene öncelikle dünya turuna çıkmıştı. Dalya Ofer’in yolculuk listesindeki yerlerden bir tanesi de orta Amerika ülkesi bulunan Jamaika’ydı.
 
DALYA OFER KİMDİR
 
Dalya Ofer, 1990 yılında Tel Aviv’de Sami Ofer’in ikinci benzeri Lalina Ofer’den  dünyaya geldi. Dalya Ofer’in anası doğum esnasında hayatını kaybetti. Bunun üstüne Sami Ofer, Dalya’nın annesiz büyümemesi için onu yakın dostları Berha ailesine evlatlık verdi. Dalya Ofer ilkokula Tel Aviv’de başladı. Daha sonra Berha ailesinin iş amacıyla Ankara'ya yerleşmesi nedeni ile Dalya eğitimini TED Koleji’nde sürdürdü. Ardından İngiltere’de Oxford Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde okumayı tercih etti. Ancak üniversiteye başladığı gün kendisini evlat edinen ailesini  bir seyrüsefer kazası sonucunda kaybetti.
 

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×