Üniversiteye yeni başlayanlar için kariyer günleri düzenlendi

Çukurova Üniversitesi İşletme Kulübü, üniversite hayatı ve sonrasında başarılı olmayı hedefleyen 1.

Üniversiteye yeni başlayanlar için kariyer günleri düzenlendi
14 Aralık 2013 Cumartesi 11:38

Çukurova Üniversitesi İşletme Kulübü, üniversite hayatı ve sonrasında başarılı olmayı hedefleyen 1. sınıf ve hazırlık öğrencilerine yönelik kariyer günleri düzenledi.

ÜniKariyer 13 adı verilen etkinliğe THY Akdeniz Bölge Müdürü Ömer Durna, Yazar Ercan Turan, Televizyon programcısı, yazar ve yaşam koçu Fırat Çakır, Fibabanka İnsan Kaynakları Müdürü Cemal Karayormuk ve Akdeniz İletişim Derneği Başkanı Hüsamettin Oğuz katıldı.

Özellikle üniversite hayatına yeni başlayan öğrencilere, üniversite yılların ne kadar etkin kullanmaları gerektiğini ve iş hayatının/meslek seçiminin önemi anlatıldı.

Fibabanka İnsan Kaynakları Müdürü Karayormuk, asıl hayatın üniversiteden sonra başladığını belirterek, öğrencilerin geleceğini planlaması, hedeflerini belirlemesi ve ona göre çalışması gerektiğini vurguladı. Karayormuk, öğrencilerin yaşamlarında karşılaştıkları zorluklara yenilmeden güçlenmelerini ve dezavantajı avantaja çevirmeleri gerektiğini aktardı.

THY Akdeniz Bölge Müdürü Ömer Durna ise “Eğer yaptığınız işte mutlu olursanız bu size başarıyı getirecektir. Başarı aynı zamanda iş yerindeki ve evdeki mutluluğu huzuru da sağlayacaktır. Çünkü bu bir zincirdir.” dedi.

“Başarının sırrı kasamızda duran değil kendi kalbimizde ve kafamızda olanlardır” diyen Yaşam Koçu Çakır ise ‘Başarıyı başka yerde aramaya gerek yok.” diyerek 3Ö kuralı olarak adlandırdığı; özsaygı özsevgi ve özgüvenin iş hayatına sağladığı başarıdan bahsetti.
CİHAN

Üniversiteye yeni başlayanlar için kariyer günleri düzenlendi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×