UMSMİB Başkanı Orhan Gençoğlu, güven tazeledi

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) çatısı altında faaliyet gösteren Uludağ Meyve Sebze Mamulleri İhracatçıları Birliği’nde (UMSMİB) genel kurul heyecanı yaşandı. UMSMİB 2013 yılı Olağan Genel Kurulu’nda Başkanlığa yeniden seçilen...

UMSMİB Başkanı Orhan Gençoğlu, güven tazeledi
29 Nisan 2014 Salı 18:43

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) çatısı altında faaliyet gösteren Uludağ Meyve Sebze Mamulleri İhracatçıları Birliği’nde (UMSMİB) genel kurul heyecanı yaşandı. UMSMİB 2013 yılı Olağan Genel Kurulu’nda Başkanlığa yeniden seçilen Orhan Gençoğlu, ihracatın 2023 hedeflerine doğru hızla yürüdüğünü belirterek, cari açığın kapanmasında en büyük rolü ihracatın oynayacağını söyledi.

    Murat Bayizit’in Divan Başkanlığı'nı yürüttüğü Genel Kurul’da, Yönetim ve Denetim Kurulu’nun ibra edilmesinden sonra, tek listeden oluşan yeni dönem Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu seçimleri yapıldı. 43 üyenin kullandığı oyların hepsini alarak UMSMİB Başkanlığı'na yeniden seçilen Penguen Pazarlama A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Gençoğlu, geçmiş dönem faaliyetleri ve yeni dönem hedefleri hakkında bilgiler verdi.

Türkiye ihracatının 2023 hedeflerine doğru hızla ilerlediğini ifade eden Gençoğlu, “Türkiye’nin cari açığının kapanması, net döviz girdisi sağlayan sektörlerin ihracatının artmasıyla mümkün olacaktır. Yani bizim sektörümüz gibi, ithalat girdisi olmayan sektörlerin yaptığı her ihracat, net döviz girdisi getirmektedir. Bu durum da ülkemize çok büyük katma değer sağlamaktadır.” dedi.

    Gençoğlu, şöyle devam etti: “Tüm tarım sektörünün ihracatının katlanması, Türkiye’nin cari açığının kapanmasında en büyük rolü oynar. Ülkemizde bulunan verimli toprakları bugüne kadar yeterince kullanamadık. Ben, tarım ve tarıma dayalı sektörlere verilecek destekle ile ihracatımızı katlayacağımıza inanıyorum.”

    UMSMİB’in Orhan Gençoğlu Başkanlığındaki yeni Yönetim Kurulu, Aroma Bursa Meyve Suları ve Gıda San A.Ş., Erikli Su ve Meşrubat San. Ve Tic A.Ş., Fine Food Pazarlama Ltd. Şti, Frigo-pak Gıda Maddeleri San. ve Tic A.Ş., Kafkas Pasta Şekerleme Sanayi ve Tic A.Ş., Martaş Marmara Tarımsal Ürünleri Değerlendirme A.Ş., Mevsim Gıda San. Ve Soğuk Depo Ticaret A.Ş., Namsal Gıda San. ve Tic A.Ş., Royal Foods Gıda Mad. İth. İhr. San. Tic A.Ş., Zey-Tur-San Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’t-den oluşurken, Denetim Kurulu ise Penguen Gıda San A.Ş., Marsal Gıda San. ve Tic A.Ş., Fine Food Gıda San. ve Tic. İhr. İth. A.Ş. olarak belirlendi. CİHAN

UMSMİB Başkanı Orhan Gençoğlu, güven tazeledi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×