Umreciler Dualarla Uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı hac ve umre organizasyonu ile 14 günlük umre turuna katılan 188 kişi, Nevşehir’den uğurlandı.

Umreciler Dualarla Uğurlandı
05 Şubat 2014 Çarşamba 18:13

Umreciler için Hasan Mıhçılar Petrolü üzerinde İl Müftülüğü’nce uğurlama töreni düzenlendi. Törene, İl Müftü yardımcıları Nazım Haksever ve Yaşar Bolat, Derinkuyu İlçe Müftüsü Abdullah Bora, kafile başkanı olarak görevli olan Müftü Yardımcısı A. Celalettin Altunkaya, umre yolcuları ve yakınları katıldı. Umre ibadeti, Müslüman’ın hayatında dönüm noktası teşkil eden ibadetlerden olduğunu ifade eden İl Müftü Yardımcısı Nazım Haksever, “Çünkü hac ve umre, hem dünyevi hem de uhrevi faydaları bulunan çok kutsal, çok mübarek bir hadisedir. Bu mutluluğu yaşamak her Müslüman’ın arzusudur.” dedi.

Umrecilere kutsal beldelerde geçen günleri en iyi şekilde değerlendirmelerini tavsiye eden Haksever, sözlerine şöyle devam etti: “Siz oraya ibadet için gidiyorsunuz. Zamanınızı tavaf ederek, namaz kılarak, Kur’an okuyarak, zikir ve tesbihat gibi ibadetlerle geçirmeye çalışın” diye nasihatte bulundu.

Konuşmaların ardından Müftü Yardımcısı Haksever dua yaptı. Duygulu anların yaşandığı tören sonrası umreciler, Nevşehir Havaalanı'na, oradan da Medine’ye yolculuk yapmak üzere tekbirlerle uğurlandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×