Umre ziyaretçileri sis engeline takıldı

Gaziantep’te sabahın erken saatlerinde etkisini artıran yoğun sis, havalimanında umre ziyareti için Suudi Arabistan’a gitmek için bekleyen vatandaşları da mağdur etti.

Umre ziyaretçileri sis engeline takıldı
27 Ocak 2014 Pazartesi 15:08

Gaziantep’te sabahın erken saatlerinde etkisini artıran yoğun sis, havalimanında umre ziyareti için Suudi Arabistan’a gitmek için bekleyen vatandaşları da mağdur etti. Saatlerdir uçağın gelmesini bekleyen vatandaşlara, havalimanı görevlileri yiyecek ve içecek temininde de bulunarak yardımcı oldu.

Gaziantep’te görüş mesafesinin yer yer 5 metreye indiren sis, hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Saat 06.00’da havalimanına giden ve yaklaşık 7 saattir gecikmeden dolayı mağdur olan umre ziyaretçilerinin bekleyişi sürüyor. Sisten dolayı birçok uçak seferi iptal olurken, vatandaşların belirsiz bekleyişi de devam ediyor. Uzun süre beklemekten yorgun düşen vatandaşların kimi uyudu, kimisinin de Kur’an okuduğu görüldü.

Umre yolcularından Fethi Uraz, 06.00’da havalimanına geldiklerini belirterek, “Uçağımız saat 08.00’de kalkacaktı. Daha hala bekliyoruz. Sisten dolayı bekliyoruz.” dedi. Enes Aslan isimli minik umre ziyaretçisi de yaklaşık 4 saattir havalimanında beklediklerini ifade etti. Aynur Bal isimli vatandaş da aile olarak umreye gitmek üzere geldiklerini ancak sisten dolayı mağduriyet yaşadıklarını aktardı. Vatandaşlar, havalimanında kendilerine gereken ilginin de gösterildiğini, bir an önce kutsal topraklara havalanmak için sabırsızlıkla beklediklerini dile getirdi.


CİHAN

Umre ziyaretçileri sis engeline takıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×