Umre kafilesi, Sorgun’dan dualarla kutsal topraklara uğurlandı

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde, bu yılın ilk 100 kişilik umre kafilesi dualarla kutsal topraklara uğurlandı.

Umre kafilesi, Sorgun’dan dualarla kutsal topraklara uğurlandı
24 Ocak 2014 Cuma 19:18

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde, bu yılın ilk 100 kişilik umre kafilesi dualarla kutsal topraklara uğurlandı. Sorgun Otogarı'nda düzenlenen uğurlama törenine Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, MHP Sorgun Belediye başkan adayı Ergin Gül, imamlar, umreye gidecek olan vatandaşlar ve yakınları katıldı.

Umre organizasyonu düzenleyen firma yetkilisi Yunus Yılmaz, 2014 yılının ilk umre kafilesinin kutsal topraklara uğurlandığını belirterek, "İlçemizde 100 vatandaşımız bir kafile şeklinde Ankara'ya, oradan da uçakla Mekke'ye gidecekler. Umreye giden kardeşlerimiz kutsal topraklarda ülkemiz, milletimiz ve bütün insanlık için dua edeceklerdir. Allah ziyaretlerin makbul ve kabul eylesin." dedi.

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek de bu yılın ilk kafilesini dualarla kutsal topraklara uğurladıklarını söyledi. Şimşek, "Kutsal topraklara gidecek olan bütün vatandaşları ayrı ayrı kutluyorum. Allah yaptıkları ziyaretleri ve ibadetleri kabul eylesin." diye konuştu. Konuşmaların ardından okunan dualar sonrası umreciler, yakınları ile vedalaşarak otobüslerle Ankara Esenboğa Havalimanı'na hareket etti.
CİHAN

Umre kafilesi, Sorgun’dan dualarla kutsal topraklara uğurlandı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×