Ümraniye'de IŞİD Operasyonu

Ayşe Topçu, olay sırasında dolaba saklanan 3 yaşındaki torunu Z.'nin de üzerindeki kan lekelerini gösterdi.

Ümraniye'de IŞİD Operasyonu
26 Mart 2014 Çarşamba 16:52

Ümraniye'de dün akşam El Kaide'ye bağlı IŞİD örgütü üyelerine yönelik düzenlenen operasyon sırasında evde bulunan Ayşe Topçu, polisin kapıyı çalmadan kırıp ardından ateş ettiğini öne sürerek "İnsan haklarına gidip davacı olacağım" dedi. Polisin yanlış ihbara geldiğini iddia eden Ayşe Topçu, "Polis bana 'Hakkını helal et' dedi" şeklinde konuştu. Ayşe Topçu, olay sırasında dolaba saklanan 3 yaşındaki torunu Z.'nin de üzerindeki kan lekelerini gösterdi.

Alınan bilgiye göre Özel Harekat ve Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, dün akşam saatlerinde Ümraniye, Adem Yavuz Caddesi, Armağan Sokak'ta bulunan Topçu Ailesi'ne ait eve baskın düzenlemişti. İddiaya göre evden polise ateş açılması sonucu, Komiser Yusuf Yavuz Alemdar ile polis memurları Mustafa Ulukuş ve Cengiz Hüsamettin Yılmaz yaralanmıştı. Çıkan çatışmada, evde bulunan Kenan Topçu (34) ile eşi Elif Topçu (24) da yaralı olarak yakalanmıştı. Vücuduna isabet eden kurşunlarla ağır yaralanan Kenan Topçu, Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne kaldırılarak ameliyata alınmıştı. Kalçasına kurşun isabet eden eşi Elif Topçu da aynı hastanede tedavi altına alındı.

Operasyon sırasında evde bulunan Kenan Topçu'nun annesi Ayşe Topçu, zarar görmemesi için dolaba sakladıkları torunu Z.'yi kucağına alıp basın mensuplarına açıklama yaptı.

Ayşe Topçu, yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Oğlum saat 19.30'da işten geldi. Karısından sofra hazırlamasını istedi. Daha sonra da banyo yapacağını söyledi. Yemekleri koyduk. Yemek yemeye başlamadan kapı kırıldı. Kapı kırılır kırılmaz içeri ateş edildi. Oğlum 'Anne ne oluyor?' diyerek çoçuğu Z.'ye birşey olmasın diye içeriye götürdü. Sonra geri dönüp kapıya yöneldi. Ateş etmeye başladılar. Her tarafta mermi var. Tencerenin içi, soframız bile mermi dolu. Televizyon buzdolabı delik deşik oldu. Oğlum vurulduktan sonra eşi üstüne kapanıyor. Gelinim 'Kocamı vurdunuz' diye bağırıyor. Sonra gelinimi de ayağından vuruyorlar. Daha sonra beni dışarı çıkardılar. Beni çıkarttıktan sonra oğlumu kapı önüne getiriyorlar. İki kat edip darp ediyorlar. Silahın dipçiğiyle başına vuruyorlar. Başını parçalamışlar. Ölürse ondan ölür. Benim çocuğumu mahvettiler."

Topçu basın mensuplarının "Evin içinden polise ateş edildi mi?" sorusuna "Hayır kimin ateş ettiği belli değil. Burada binlerce mermi atıldı. Burası Karabekir burada her türlü insan var. Oğlumun kendini korumak amaçlı silahı olabilir. Bu çocuk babasının kucağındaydı. O şekilde nasıl ateş edebilir? Ama o şekilde polis benim çocuğuma davranamaz. Ben insan haklarına gidip davacı olacağım. Dün bütün polisler sakallıydı. Bugün yanımıza geldiklerinde hepsinin sakalı kesilmişti. Bir tanesine onu tanıdığımı söyledim. O da bana 'İş başında bana müdahale etme. Hakkını helal et bana' dedi" şeklinde cevap verdi.

Topçu, "Polis ne amaçla geldi? Oğlunuz İhsan'ı aradıkları söyleniyor" sorusunu ise "Polis bize 'Yanlış ihbara geldik. Yanlışlık oldu' bunu bu şekilde söylediler. Kapıyı tıklatın çocuğu arıyoruz deyin. Benim küçük çocuğum Suriye'de. Oraya yerleşmiş. Bir ton Türk vatandaşı var orada. Akrabamız var. Buradaki oğlum kimi vurdu da geldiniz oğlumu bu hale getirdiniz" diye cevapladı.

Topçu, daha sonra da dolaba saklanan torunu Z.'nin elbisesindeki kan lekelerini gösterdi.

ÜMRANİYE'DE YARALANAN ŞÜPHELİLERİN TEDAVİLERİ SÜRÜYOR


Ümraniye Adem Yavuz Caddesi, Armağan Sokak'ta bulunan bir eve dün akşam saatlerinden Özel Harekat ve Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin düzenlediği operasyonda çıkan çatışmada yaralı olarak gözaltına alınan şüphelilerin hastanedeki tedavileri sürüyor. Olayın ardından Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan yaralı Kenan T. (34) ile eşi Elif T. (24) ameliyata alınmıştı. Elif T'nin sağlık durumunun iyi olduğu, karnından vurulduğu öğrenilen Kenan T. ameliyatın ardından yoğun bakım servisine alındığı öğrenildi. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×