UMKE tatbikatı gerçeği aratmadı

Siirt’te Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ve Siirt Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri tarafından, Tillo Kalesi'nde düzenlenen tatbikat gerçeği aratmadı.Siirt Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekipleri tarafından düzenlenen...

UMKE tatbikatı gerçeği aratmadı
22 Mayıs 2014 Perşembe 16:08

Siirt’te Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ve Siirt Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri tarafından, Tillo Kalesi'nde düzenlenen tatbikat gerçeği aratmadı.

Siirt Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekipleri tarafından düzenlenen tatbikatta senaryo gereği; Tillo Kalesinde sarp kayalardan yaralanan üç kişi yapılan başarılı bir operasyonla kurtarıldı. Gerçeği aratmayan tatbikata katılan 28 kişilik UMKE ve AFAD ekipleri, Tillo Kalesi'nin yaklaşık 100-150 metre aşağısındaki sarp kayalarda yaralanan yaralıları başarıyla çıkardı.

Tatbikatı izleyen Siirt Valisi Ahmet Aydın yaptığı açıklamada; bölgede olabilecek doğal afetler, kazalar ve benzeri durumlarda kazazedelere en kısa sürede ulaşıp ve zamanında tıbbi müdahaleyi başlatmak için, ekiplerin eğitimli ve hazır olmasının önemli olduğunu ifade etti. Vali Aydın, ”Bu tatbikatımızın amacı, ilimizde oluşabilecek doğal afetler, depremler ve çeşitli kazalarda anında yaralılara daha hızlı ve daha etkin müdahale edilebilmek ve yaralılara yapılacak ilk müdahalenin ardından en yakın sağlık kuruluşuna ivedi ulaştırabilmektir.” diye konuştu.

Sağlık İl Müdürü Serkan Aslan, “İlimiz ve ülkemizin büyük bir bölümünün deprem kuşağında yer aldığını hatırlatarak, Sağlık Camiası olarak her zaman tedbirli ve hazır olmalıyız. Bu tatbikatın gerçekleşmesinde bizlere büyük bir destek veren başta Sayın Valimiz Ahmet Aydın’a ve emeği geçen tüm personele teşekkür ediyorum.” dedi.

Vali Aydın, tatbikat bitiminde, UMKE ekipleri ile sohbet ederek, kendilerini tebrik etti. Program, çekilen hatıra fotoğraf ile sona erdi. CİHAN

UMKE tatbikatı gerçeği aratmadı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×