Uludağ Üniversitesi'nde TAVI yöntemiyle ameliyatsız Aort kapak değişimi yapıldı

Bursa Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Hemodinami Laboratuvarı'nda ilk kez bir hastaya Transkateter Yöntemle Aort Kapak Değiştirilmesi (TAVI) yöntemi ile kalbe aort kapak takıldı.Kardiyoloji Anabilim...

Uludağ Üniversitesi'nde TAVI yöntemiyle ameliyatsız Aort kapak değişimi yapıldı
31 Temmuz 2014 Perşembe 14:13

Bursa Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Hemodinami Laboratuvarı'nda ilk kez bir hastaya Transkateter Yöntemle Aort Kapak Değiştirilmesi (TAVI) yöntemi ile kalbe aort kapak takıldı.

Kardiyoloji Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. O. Akın Serdar, Doç. Dr. Bülent Özdemir, Uzm. Dr. Saim Sağ ve Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı'ndan Doç. Dr. Murat Biçer ve Uzm. Dr. İris Kan tarafından yapılan operasyonla Medtronic Core Valv Transkatater 31 Aort kapak hastaya başarıyla yerleştirildi.

Aynı zamanda Dokuz Eylül Üniversitesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Daimi Kaya da Proctor olarak işleme eşlik etti. Açık kalp operasyonunun yüksek riskli olduğu 85 yaşında ciddi aort kapak darlığı ve ciddi kalp yetersizliği (EFyüzde16) olan hasta TAVI işlemi ile sağlığına kavuştu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×