Uludağ Üniversitesi’nde Macquarie University’e plaket

Bursa Uludağ Üniversitesi (UÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından birincisi düzenlenen Uluslararası Yabancı Diller Konferansı gerçekleştirildi.    Her yıl farklı bir konu üzerine hazırlanması planlanan konferansta bu...

Uludağ Üniversitesi’nde Macquarie University’e plaket
28 Nisan 2014 Pazartesi 19:18

Bursa Uludağ Üniversitesi (UÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından birincisi düzenlenen Uluslararası Yabancı Diller Konferansı gerçekleştirildi.

    Her yıl farklı bir konu üzerine hazırlanması planlanan konferansta bu yıl İngilizce öğretimi üzerinde duruldu. Dünya çapında ve Türkiye’de tanınmış, alanlarında uzman, seçkin yazar, eğitmen ve akademisyen konuşmacı konukların katılımıyla çok geniş bir kitleye hitap eden konferans bu yıl ‘ELT Matters’ adıyla gerçekleştirildi.

    Paul Seligson, Doç. Dr. Zübeyde Sinem Genç, Adam John Simpson, Steve Oakes, Doç Dr. Esim Gürsoy ve Lynn Durrant isimleri konferansa konuşmacı olarak katıldı. İngilizce öğretimi konusunda söz sahibi olan konuşmacılar, sunumlarında dinleyicilere, onlara mesleki hayatlarında yardımcı olacak bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

    Uludağ Üniversitesi Görükle yerleşkesi Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansta etkinlik sponsoru Macquarie University English Language Center adına Mehmet Kaygusuz’a Yabancı Diller Yüksekokulu müdürü Prof. Dr. Şeref Kara tarafından plaket takdim edildi.

    Konferansa destek vermekten mutluluk duyduklarını belirten Mehmet Kaygusuz, “Bursa'da İngilizce dili eğitiminin daha nitelikli bir şekilde verilmesi ve konuşulması adına gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bu konferans da İngilizce eğitimin ülkemiz ve şehrimizdeki niteliğinin artırılması için önemlidir.” dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×