Ülkücülerin tepkisi üzerine HDP il binasındakiler polis aracıyla tahliye edildi

Kayseri’de Halkları Demokratik Partisi’nin (HDP) yeni açılan il teşkilat binasını BDP Ağrı Milletvekili Halil Aksoy ve beraberindekiler ziyaret etti.

Ülkücülerin tepkisi üzerine HDP il binasındakiler polis aracıyla tahliye edildi
18 Aralık 2013 Çarşamba 18:08

Kayseri’de Halkları Demokratik Partisi’nin (HDP) yeni açılan il teşkilat binasını BDP Ağrı Milletvekili Halil Aksoy ve beraberindekiler ziyaret etti. Ziyarete bir grup Ülkücü tepki gösterdi. Bina önünde toplanan grup dağılmayacağını söylemesi üzerine, polis parti binasındakileri araçlarla tahliye etti. Bu arada parti binasından çıkan Milletvekili Halil Aksoy, tahriklere kapılmama çağrısında bulundu.

Milletvekili Halil Aksoy ve beraberindeki bir heyet kısa zaman önce açılan HDP’nin Kayseri il teşkilat binasını ziyaret etti. Ziyaret sırasında bir grup Ülkücü genç tepki gösterdi ve bina kapısı önünde toplandı. Bu arada polis, gençlerle uzun süre konuşma yaparak dağılmalarını istedi. Grubun dağılmaması üzerine polis, parti binasındakileri kendi aracıyla tahliye etti. Çevik Kuvvet’in önlemi altında gerçekleşen tahliye sonrasında Milletvekili Aksoy da çıktı.

Halil Aksoy, teşkilat binasından ayrılırken basın mensuplarına açıklama yaparak, “Birbirimize tahammül etmek zorundayız” dedi. Türkiye’nin yığınla sorunları olduğunu aktaran Aksoy, “Bunları biz çözeceğiz. Herkes elinin taşın altına koymalıdır. Bu kadar devesa büyük sorunu çözmek geçmişte kullandığımız şiddet yöntemleriyle çözülmez. Oturmak ve konuşmak lazım. Kardeşleşmeliyiz. Bu yöntem yıllarca uygulandı ve çözüm getirmedi. Ahmak değiliz. Kapıyı açmayan anahtarla defalarca denemek olmuyor. Niye korkalım. Sonuçta insanız. Eğer beni öldürmek çözüm getirecekse o zaman biri beni öldürsün ve çözülsün. Bunun yolu bu değildir. Bir sorun görüyorsak sorunu birlikte çözeriz. MHP geçmişte idamla ilgili rol aldı ve idam kalktı. Biz bugün de rol alabileceğini düşünüyoruz. Haşhaş ile ilgili rol aldı ve çözüldü. Ama birbirimizi yok saymak şiddet uygulamakla bu sorun çözülmez.” diye konuştu.

Milletvekili Halil Aksoy, ninesinin Kayseri’nin Mancusun köyünden olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Ben Kayseriliyim. Kimse beni buradan kovamaz. Ben de Kayseriliyim. Biz buraya geldiğimizde birinin özgürlüğünü korkutmak için gelmedik. Demokrasinin gelişmesi için geldik. Bundan sonra da geleceğiz. Hiçbir şekilde korku ve tedirginlik yaşamadık. Şunu istiyoruz. Herkes aklını başına almalı. Bu gemi batarsa hep birlikte batarız. Kimse onun bunun tahrikine kapılmasın. Bu süreci biz sürdüreceğiz ve yöneteceğiz."

Milletvekili, açıklamasının sonunda polisle birlikte parti binasının önünden ayrıldı. CİHAN

Ülkücülerin tepkisi üzerine HDP il binasındakiler polis aracıyla tahliye edildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×