Ülkü Ocakları'ndan bayrak indirmeye tepki

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde askeri alanda bulunan Türk bayrağının terör örgütü PKK sempatizanlarınca indirilmesine Ülkü Ocakları tepki gösterdi. Gaziantep'te 'Bayrağa Saygı Yürüyüşü' düzenleyen Ülkü Ocakları Gaziantep İl Başkanlığı,...

Ülkü Ocakları'ndan bayrak indirmeye tepki
09 Haziran 2014 Pazartesi 20:38

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde askeri alanda bulunan Türk bayrağının terör örgütü PKK sempatizanlarınca indirilmesine Ülkü Ocakları tepki gösterdi. Gaziantep'te 'Bayrağa Saygı Yürüyüşü' düzenleyen Ülkü Ocakları Gaziantep İl Başkanlığı, büyük Türk bayrağı dalgalandırarak, yaşanan olayları kınadı.

Kırkayak Parkı'nda toplanan kalabalık, sloganlar atarak Yeşilsu'daki Şehitlik Anıtı'nın önüne yürüdü. Terör örgütü aleyhine sloganlar atarak yürüyen ekibe, bazı vatandaşlar ev ve arabalarından destek verdi. Şehitlik Anıtı'nın önünde okunan İstiklal Marşı'nın ardından Ülkü Ocakları Gaziantep İl Başkanı Mehmet Doğan, "Siyasi iktidarın bölücülerle yürüttüğü müzakerenin, terörü durdurmadığı gibi daha çok şımarttığı, son hadiselerden sonra herkesin malumu olmuştur. Bölgede Türk devletinin etkisi gitgide azalırken, bölücülerin faaliyeti ise her geçen gün yoğunluk kazanmakta. Böyle giderse, önümüzdeki günlerde çok daha vahim gelişmelerin yaşanabileceği anlaşılmakta." dedi.

Askeri alanda Türk bayrağının indirilmesi olayına tepki gösteren Doğan, "Böylesi bir ihmal ve acziyet asla kabul edilemez. Bayrak, Türk milleti için herşeyden kutsal olan ve uğruna milyonlarca şehit verilen bir değerdir. Bayrağımız, bağımsızlığımızın simgesi olmanın yanısıra bizim şerefimiz ve namusumuzdur. Bu şerefe ve namusa leke düşürmek, hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir. Bayrağa uzanan o elleri kırmayan ve bu duruma sessiz kalan siyasi iktidar, aynı zamanda kendi şeref ve namusuna da gölge düşürmüştür." ifadelerini kullandı.

Doğan, şunları söyledi: "Türk milliyetçileeri, yaşanan bu ihanet sürecini en kısa zamanda hesabını sormak üzere tek tek not etmektedir. Bu zillete sessiz kalan herkes, günü geldiğinde yüce milletimizin önünde hesap verecektir."

Konuşmanın ardından, kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı. CİHAN

Ülkü Ocakları'ndan bayrak indirmeye tepki


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×