UİB, yönetim semineri düzenledi

Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), yeni eğitim seminerleriyle üyelerini bilgilendirmeye devam ediyor.

UİB, yönetim semineri düzenledi
10 Mart 2014 Pazartesi 12:28

Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB), yeni eğitim seminerleriyle üyelerini bilgilendirmeye devam ediyor. Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Konferans Salonu’nda, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Yılmaz tarafından verilen 'Yöneticiler İçin Temel Finans Bilgileri’ eğitimine, UİB üye firmaları yoğun ilgi gösterdi.

Muhasebe bilgi sistemi, finansal tablolar, finansal tablo analizi, yüzde analizi, oran analizi, finansal tabloların yorumlanması ve finansal yönetim gibi konuların ele alındığı seminerde konuşan Prof.Dr. Fatih Yılmaz, muhasebenin işletme dili olduğunu ve bu dile ne kadar hâkim olunursa, işletme ile o ölçüde anlaşılacağını ifade etti.

Finansal yönetimin temel fonksiyonlarının, yatırım kararları olduğunu dile getiren Prof. Dr. Yılmaz, “İşletmeler, elindeki uygun kaynaklar ile en uygun yatırım kararlarını vermelidir. Kısa ve uzun vadeli olarak iki şekilde yatırım yapılabilir. Bunlardan biri, uzun süreli varlık yatırımı, diğeri ise kısa süreli varlık yatırımıdır” dedi.

Maliyet muhasebesinin amaçlarını, birim maliyetini hesaplamak, işletme faaliyetlerinin kontrolüne yardımcı olmak, planlamaya yardımcı olmak, alınacak kararlara yardımcı olmak olarak açıklayan Prof.Dr. Fatih Yılmaz, yüklenebilme durumlarına göre maliyetleri ise, dolaylı ve dolaysız maliyetler şeklinde nitelendirdi.

UHKİB eğitim seminerleri 12 Mart’ta Satın Alma Tedarikçi Müzakere Teknikleri, 20 Mart’ta Muhasebe Alanında Yalın ve 26 Mart’ta Etkili Raporlama Teknikleri konularıyla devam edecek. CİHAN

UİB, yönetim semineri düzenledi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×