Uğurlu’dan çalışan gazetecilere kutlama

Basın Yayın ve Enformasyon Kayseri İl Müdürü Mehmet Uğurlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Uğurlu’dan çalışan gazetecilere kutlama
09 Ocak 2014 Perşembe 12:43

Basın Yayın ve Enformasyon Kayseri İl Müdürü Mehmet Uğurlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Mehmet Uğurlu, açıklamasında basının, demokrasilerde vazgeçilmez bir unsur olduğunu, son yıllarda ülkede ve dünyada basın ve medyaya olan ilginin daha da arttığını belirterek; ilkeli, tarafsız, kamu yararına çalışan gazetecilerin toplumsal barışa hizmet eden, milletin sesi, soluğu olduğunu kaydetti. Uğurlu, açıklamasında şu cümlelere yer verdi:

“Ülkemizde basın çalışanları bir dönem hiçbir hak ve hürriyete sahip değillerdi. Sözleşmesiz, sendikasız, izinsiz, mesaisiz, sigortasız dönemler geçirdiler. Ancak 1961 yılında 10 Ocak’ta 212 adıyla bilinen ilk kanuni düzenleme ile çalışan gazeteciler bazı haklarına kavuşabildi. O nedenledir ki 1961 yılından itibaren 10 Ocak tarihi, “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmış ve kutlanmaya devam etmektedir. Elbette basın ve medya çalışanları kar kış demeden son derece özverili bir şekilde toplumu bilgilendirmeye çalışmakta ve de bunu en süratli şekilde yapma gayretinde. İletişim aygıtları gelişiyor. Sosyal medya ve internet medyası basın çalışanlarının daha bir rekabetle çalışması ve koşturmasını gerektiriyor. Hal böyleyken çalışan gazetecilerin yaşam şartlarının ve haklarının daha iyileştirilmesi en büyük dileğimizdir. Bu vesile ile tüm basın ve medya çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.”
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×